10.09.2018 Administrator

Kragujevčanke naciljale Super B ligu

Rukometašice Radničkog 1964 su u baraž utakmici za popunu Super B lige savladale ekipu Mladog Radnika iz Radinca rezultatom 26-23, poluvreme 7-9 i tako ostvarile istorijski uspeh plasmanom u savezni rang takmičenja.

Nije sve izgledalo kao što krajnji rezultat pokazuje. Mlada i nedovoljna iskusna ekipa Radničkog je opterećena važnošću utakmice samo na početku stekla početno vođstvo pogotkom Jasmine Kolak. Iskusnije rukometašice Mladog Radnika su brzo došle do svoje igre i kontrolisale rezultat tokom celog prvog poluvremena. Kragujevčanke su u ovom delu igre promašile čak četiri sedmerca,više kontranapada i zicera, a na odmor se otišlo vođstvom nominalnog domaćina rezultatom 9-7.

Ni početak drugog dela igre nije mnogo dobrog doneo rukometašicama Radničkog, koje su bile u konstantnom zaostatku od par golova sve do maksimalnih 5 razlike (17-12,42.min). U tim trenucima dolazi do velikog preokreta.Radnički pojačava agresivnost u odbrani, Jelena Pojužina spušta „roletnu“ na gol, sevnuli su prepoznatljivi kontranapadi i golom Nevene Aleksić sa penala ( 48.min) dolaze do izjednačenja ( 18-18). Od tog momenta na terenu je postojao samo jedan tim, Kragujevčanke su pokazale svoje pravo lice i u 56. minutu golom Ajlin Bjelak iz kontranapada dolaze do maksimalnih 5 golova prednosti ( 20-25). Do poslednjeg zvuka sirene su rutinski privele utakmicu kraju za konačnih 23-26 i početak velikog slavlja.

- Većini naših igračica ova utakmica je kruna dosadašnje karijere. Važnost i ono što ona donosi im je „skratila ruke“ i sputala ih da pokažu ono što znaju. Trebalo nam je dugo vremena da dođemo do svoje igre, agresivne odbrane i lake realizacije napada. Čestitam mojim devojkama na plasmanu u Super B ligu, zaslužile su predanim radom na treninzima. Posebno bih se zahvalio velikom broju naših navijača koji su došli da nas bodre, kao i svima u klubu koji su verovali u nas - poručio je šef stručnog štaba Rodoljub Kurandić.

U redovima Mladog Radnika najefikasnije su bile  Milena Kojić sa 7 i Milica Ristić sa 5 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog golgeterski raspoloženije od ostalih bile Jasmina Kolak i Ajlin Bjelak sa po 6 postignutih golova.

RK Mladi Radnik  –RK Radnički 1964: 23-26 (9-7)

Velika Plana: Hala Sportova Gledalaca : 400
Sudije: Jovan Cvetković,Luka Petrović
Sedmerci: Mladi Radnik 2 (1), Radnički 5 (1)
Isključenja: Mladi Radnik 12 min, Radnički 6 min
Igrač utakmice : Jasmina Kolak

Mladi Radnik :  Mitrović, Ristić 5, Paločevoć 1, Đorđević 2, Ninić M. 4, Ninić N.3, Savić J.,Savić D.,Matić, Filipović 1, Živković , Kojić 7, Đorđević.

Radnički 1964  :  Pojužina J. ( 18 odbrana), Đorđević 1, Radosavljević, Srećković, Kolak 6, Vasić 2, Todorović 2, Blagojević , Hasanović , Vlašković Anja, Mikić, Vlašković Anastasija, Petrović 2, Aleksić 5, Bjelak 6, Pojužina Ž. 2.

Početak prvenstva je zakazan za prvu nedelju oktobra, a Radnički će u prvom kolu gostovati u Inđiji ekipi Železničara.