"Čivija" kraj pruge

Planirane bodove, koji bi mnogo značili za mirniji finiš prvenstva, omladinci Radničkog su danas prepustili Šapčanima. Omladinci Mačve su bili borbeniji i konkretniji na današnjoj utakmici, bolje se snašli po veoma lošem terenu, i već u prvom poluvremenu stvorili kapitalnu vrednost od dva gola. Nastojanja naših omladinaca da dođu bar do boda nisu urodila plodom jer su uspeli da postignu samo jedan gol u nastavku utakmice.

Stevanović 51' (Radnički) 1:2

Igrao se 16. minut utakmice kada je dosuđen faul za goste pored desne aut-linije. Slobodan udarac je izveo Đurković, koji uputio loptu u peterac domaćih. Lopta je u visokom luku preletela buket igrača u šesnaestercu domaćih, ali i golmana Komljenca, a Tomiću nije bilo teško da plasira glavom loptu u mrežu. Gosti iz Šapca su poveli sa 1:0.

U sledećem minutu, na sredini igrališta su pogrešili domaći fudbaleri, a njihovu grešku je iskoristio napadač gostiju Dražić i oduzeo im loptu. Krenuo je Dražić sam ka golu Radničkog, ali je ovog puta na visini zadatka bio Komljenac i u situaciji “jedan na jedan” odlično reagovao i sprečio siguran pogodak.

28. minutu jedna naizgled bezazlena situacija. Neodlučni su bili igrač odbrane Radničkog, Stevanović i golman Komljenac. Čekali su jedan na drugoga da reaguju, ali je zato odlučan bio igrač sa brojem 7 na leđima u ekipi Mačve, Vladimir Lukić, koji je došao do lopte i sa ivice šesnaesterca, iskosa sa desne strane lobovao istrčalog čuvara mreže Radničkog i povećao vođstvo Mačve na 2:0. To je ujedno bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku utakmice su omladinci Radničkog krenuli odlučnije ka golu Mačve i u 51. minutu, nakon izvedenog kornera sa desne strane, najviši u skoku je bio Nikola Stevanović i udacem glavom matirao golmana Savića. Radnički je smanjio na 2:1.

Do kraja utakmice omladinci Radničkog su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali im to nije pošlo za rukom, pa su na kraju omladinci Mačve slavili pobedu i odneli sa gostovanja u Nišu sva tri boda.

Sledeću utakmicu omladinci Radničkog igraju u Novom Pazaru protiv istoimenog kluba.

RADNIČKI NIŠ : MAČVA ŠABAC 1:2 (0:2)