Zona "Jug": Lužnica - Balkanski 3:1

U okružnom derbiju Lužnica je sasvim zasluženo osvojila važne bodove i ponovo zaposela vrh Zone „Jug“. Domaći sastav je bolje otvorio utakmicu i nakon nekoliko dobrih napada poveo već u 6. minutu autogolom kapitena gostiju Markova, koji je natrčao na oštro ubačenu loptu Miljkovića sa leve strane pred gol Milčeva. U 12. minutu beležimo pokušaj Stojkovića sa distance, ali lopta ide visoko preko prečke, a u 20. Minutu i neiskorićenu stopostotnu priliku najboljeg strelaca Lužnice Nikole Ćirića koji je osvojio jednu ničiju loptu ispred istrčalog Milčeva i krenuo sam prema praznom golu Balkanskog, usledio je udarca sa 16. metara po zemlji ali neko od odbrambenih igrača gostiju uspeva da stigne i da spreči pogodak. Tri minuta kasnije Lužnica dolazi u vođstvo od 2:0 novim autogolom igrača gostujuće ekipa B. Vasova. Desila se gotovo identična situacija kao kod prvog gola, stim što je ovoga puta napad tekao sa desne strane a odličan centaršut uputio Stojković. Nakon brzog i sigurnog vođstva domaći sastav kao po nepisanom pravilu ove jeseni popušta u tempu, pa ekipa balkanskog sve češće napada i ugrožava gol Stoiljkovića. U 32. minutu Ranđelov prihvata loptu na desetak metara od gola Lužnice, ali njegovo oklevanje sa udarcem koristi štoper domaćih Boškov i sprečava najgore. Minut kasnije Saša Vasov prvi put okušava svoj šuta sa preko 25 metara, a Stoiljković paradom prebacuje loptu preko prečke u korner. U 37. minutu Saša Vasov fantastičnim golom iz slobodnog udarca sa više 30. metara smanjuje rezultat na 2:1, i vraća nadu ekipi iz Dimitrovgrada u povoljniji ishod ovog derbija. Videvši da je vrag odneo šalu, igrači Lužnice dodaju gas, pa u 40. minutu Selimović kreće kroz sredinu ka golu Balkanskog, na ivici kaznenog prostora na njega startuje Kocev i ruši ga, Milčev hvata loptu a sudija Trajković pokazuje da se igra nastavi. U samom finišu prvog poluvremena kapiten Lužnice Miljković ne koristi identičnu priliku kakvu je imao i Ćirić, pa loptu upućenu u prazan gol nakon njegovok lošeg šuta izbacuje u polje Nemanja Ivanov, i sprečava da domaćin na odmor ode sa dva gola prednosti.

U nastaku susreta skoro ista slika kao s početka susreta, domaći sastav ima veći posed lopte i više napada, a gosti pokušavaju kontrama uglavnom preko isturenog Branislava Ivanova. Svaku nedoumicu o pobedniku u derbiju razrešio je najbolji strelac Lužnice Nikola Ćirić svojim desetim prvenstvenim pogotkom u 65. minutu, čime je doveo Lužnicu u vođstvo od 3:1, što se ispostavilo i kao konačni rezultat, jer se nakon toga igralo uglavnom između dva šesnaesterca bez pravih prilika za gol. Jedino važno pomena u poslednjoj trećini utakmice je teža povreda mladog igrača Balkanskog Nikole Koceva koji je nakon jednog bezazlenog duela u 80. minutu pretrpeo iščašenje ramenog zgloba i prebačen je na odeljenje ortopedije Opšte bolnice u Pirotu. Ovu kvalitetnu, za oko lepu,fer i korektnu fudbalsku pretstavu bez većih grešaka vodila je sudijska trojka na čelu vrlo dobrim sudijom Milošem Trajkovićem, kome su svesrdno pomagali igrači obe ekipe svojim međusobnim sportskim i korektnim odnosom. Nakon nekompletnog 13. kola, Lužnica se sa 26. osvojenih bodova ponovo našla na čelu tabele. Ishod sutrašnjeg duela u Bobištu, između istoimene ekipe i dosadašnjeg lidera na tabeli Vlasine, odlučiće da li će Lužnica na utakmicu pretposlednjeg kola jesenjeg dela prvenstva sa ekipom Mladosti, put Medošveca iduće nedelje krenuti kao vodeća ekipa na tabeli.

13. kolo Zone "Jug" FS RIS LUŽNICA (BABUŠNICA) – BALKANSKI (DIMITROVGRAD) 3:1 (2:1) Strelci: 1:0 o.g Markov u 6., 2:0 o.g. B.Vasov u 23., 2:1 S.Vasov u 37. i 3:1 Ćirić u 65. minutu. - Babušnica, stadion Sportskog centra, gledalaca oko 150. Sudija: Miloš Trajković (Lebane). Žuti kartoni: Perović, Stojković (Lužnica) B.Ivanov, N.Ivanov (Balkanski).

LUŽNICA: Stoiljković, Stojković, Jovanović, Boškov, Perović, Panić, Todorović (od 46. minuta Penčić), Igić (od 78. minuta Jović), Ćirić, Miljković, Selimović (od 83. minuta Nešić).

BALKANSKI: Milčev, Kocev (od 84. minuta Da.Ivanov), D. Ivanov, N.Ivanov, B.Vasov, Markov, Aleksov (od 65. minuta Vučkov), Ranđelov, B.Ivanov, S.Vasov, Ćirić Igrač utakmice: Boris Miljković (Lužnica).