I dalje, može i mora bolje!

Revanš meč dva tima koji su pre neki dan u Pirotu igrali nerešeno 1:1. Gosti su, od domaćina primljeni na izuzetan način što potvrdjuje reči prvog čoveka Ozrena, bivšeg fudbalskog internacionalca Djordja Bajića. Prilikom boravka u Pirotu on je rekao da izuzetno poštuje  radnički, Klub velike tradicije  i da će činiti sve da ovakvo poštovanje iskaže i prilikom boravka Radničkog u Soko Banji.
Djordje Bajić je inače investirao svoja lična sredstva, do sada preko 20 miliona dinara,  u infrastrukturu Kluba i želi da  Stadion Ozrena  bude nalik na Sportski centar FSS u Staroj Pazovi. Bajić gradi depandanse, ulaže u terene, uredjuje svlačionice, postavlja temelje za razvoj fudbalske igre.

image-c10e5427027a643a5c240690843e67b537349480e86be6b02fbf3e24a14e7b63-V

Utisci ljudi iz Radničkog koji su u Soko Banji, da je, nekadašnji fudbaler niškog Radničkog i nekoliko inostranih klubova i zaista učinio mnogo za razvoj fudbala u ovom turističkom kraju. Djordje inače stalno živi u Holandiji gde ima svoju firmu. Svi zaposleni dužni su da svakog meseca odvajaju odredjen iznos i upklaćuju na račun FK Ozren!!! Bravo za Djordja Bajića. Trener Ozrena je Marko Bajić rodjeni brat, koji je jedno vreme igrao u pirotskom Radničkom. Otac Djordja i Marka je Saša Bajić, najpopznatiji fudbaler Ozrena u istoriji. Ova opriča o Bajićima bila je izraz našeg zadovoljstva i obaveza da ovo napišemo, jer se radi  o ljudima koji su ličnim primerom, pokazali kako treba razvijati fudbalske klubove. Još da se Zakon o sportu usvoji!!!Bio je ovo uvod s razlogom.

Trener Marjan Živković, čini se, da je timom koji je izveo na početku utakmice, već pokazao na koga najozbiljnije računa i koji će tim, najverovatnije do početka prvenstva i u prvom meču protiv Trstenika, dobijati poverenje. Male izmene, su, naravno, moguće. Meč je zbig visoke temperature poceo 15 minuta kasnije. Iako po vrućini trčalo se dobro, ali bez završnice. Tome u prilog i detalj da su domaći jedini gol, evro gol, postigli iz slobodnog udarca u 20. minutu strelac Mijatović. Iako su "držali" loptu, Piroćanci su ponovo u prvom delu bili neefikasni.

U nastavku, po hladovini, igralo se nešto bolje, ali i dalje uz mnogo muka u završnici. Izjednačujući pogodak postigao je Nikola Ćirić petnaestak minuta pre kraja. Za Radnički je debitovao internacionalac Fuad Salihović, najzvucnije pojacanje. Videlo se da ce to i biti. Posle utakmice stigla nam je poruka, utisak Aleksandra Ćirića, predsednika Kluba, koja sama za sebe dosta govori i objasnjava odnos pojedinaca Radničkog prema igri.

- Ovo je još uvek pripremni period i ne treba suditi po rezultatima pripremnih utakmica već po igri. Ali, igrači Radničkog moraju da shvate u kom klubu igraju i koji grb nose. Svako od igrača mora da zna da nikome mesto u Radničkom nije zagarantovano i da nezalaganje i odsutnost sa terena se neće trpeti. Svi uslovi za dobre rezultate postoje i to se od igrača i trenera očekuje, rekao je Ćirić.

Domaćiini su pokazali izuzetnu srdačnost i postovanje, što je ovom meču dalo poseban ton.

Soko Banja: Ozren – Radnički Pirot 1:1 (1:0)

Radnički:  Perić, Ilić, Nikolić, Marković,- Dimitrijević, Ristov, Todorović – Salihović, Mančić, Spasić. Igrali su još  Ćirić,Kuštrimović,Tolić, D.Petrov, N.Petrov.

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić