"Pirotski fudbalski vrtić" položio prvi ispit

Vojkan Aleksić predstavio je danas ,,pirotski fudbalski vrtić,,! Za prvi tim debitovali su 16.togodišnji Darko Vasić, godinu dana stariji Miloš Spasić , kao i Božidar Mančić, Nemanja Mančić, Adreja Apostolović, koji još uvek imaju pravo da igraju za podmladak . Prvotimci su i zvanično postali s obzirom da više nemaju pravo nastupa za podmladak, mada je većina  već igrala u prvoj ekipi Stefan Todorović, Nemanja Petrov, Voja Ilić, Vlada Petrović, Nikola Vlajković, Marko Davidović, Dušan Mančić i Božidar Ilić.

CAM02446

Prva provera fudbalera Radničkog posle sedam dana priprema u potpunosti je uspela. Veliki broj gledalaca, bio je oduševljen dobrom igrom mladih igrača, ali i primerom koji su dali stariji Marko Mančić, Aca Stojković, Miloš Nikolić, Denis Ristov, Filip Djordjević…

Dobra igra krunisana je sa sedam golova u mreži Babušničana, ali, više od toga, zadovoljstvo je bilo gledati igru  ,,Novog Radničkog,,!

Vojkan Aleksić, šef Stručnog štaba napravio je plan priprema koji podrazumeva svakog trećeg dana trening mečeve.  U sredu dolazi Timok, potom se gostuje u Soko banji, u Pirot dolazi Timočanin…

Posle prvog poluvremena Radnički  je golovima Stojkovića u 13. minutu iz penala i u 31. min. poveo je sa 2:0. Početkom drugog poluvremena posle centaršuta Nemanje Mančića ,Nikola Ćirić je glavom ciljao u mrežu za 3:0. Do kraja utakmice, iz dobro uradjenih akcija golove su davali Marko Mančić (62 m.),  Denis Ristov (67.m)  Nikola Ćirić ( u 77. i  90.minutu).

Vojkan Aleksić  posle utakmice za Plus radio i Portal Plus online nije krio zadovoljstvo:

Pirot Radnički – Lužnica 7:0 (2:0)

Radnički: Ilić, Davidović, Nikolić, Petrović, Penčić, Vlajković, Petrov, Djordjević, Apostolović, Todorović i Stojković. Radnički u drugom poluvremenu igra u sastavu: Stefanović, Sokolov, Nikolić, Petrović, B.Mančić, Vasić, Ristov, Spasić, N.Mančić,M.Mancic i Ćirić. Igrali su još i B.Ilić, D.Mančić i S.Ilić.

Jedinstvo (P) 3 : 1 Sloga (D)
Đerdap 3 : 1 Sinđelić
Car Konstantin 4 : 2 Timočanin
Radnički (S) 3 : 2 SFK Moravac
Moravac Orion 5 : 2 Tabane Trgovački
Kopaonik 6 : 1 Žitorađa
Radnički (P) 3 : 0 Dubočica 1923
Hajduk Veljko 2 : 1 Trstenik PPT