"Želja" pobedio i vratio prvo mesto

Rukometaši Železničara iz Niša pobedili su Napredak 33:30 (13:12) u 18. kolu Superlige i nakon poraza Metaloplastike se vratili na prvu poziciju na tabeli. Železničar se vratio na liderskom mesto pošto je savladao Napredak na svom terenu u utakmici u kojoj je uglavnom vodio. Niški tim je poveo sa 3:0, pa i 5:1. Ipak, Napredak se serijom približio na gol zaostatka (9:8), a u finišu prvog dela igre izjednačio na 11:11, pa i 12:12. Na kraju prvog dela igre bilo je 13:12 za Železničar. U drugom delu igre Železničar je poveo sa 15:12, pa su gosti opet došli na gol minusa (16:15). U nastavku "Želja" je održavao prednost od 3 ili 4 gola, a na kraju je zabeležio 13. pobedu u sezoni i znatno se približio plasmanu u plej-of. Posle 18 kola Železničar zauzima prvu poziciju sa 13 pobeda i 5 poraza i sa ubedljivo najviše datih golova (540), ali i primljenih (504). Do kraja ovog dela takmičenja ostala su još 4 kola. U narednom Železničar gostuje Moravi koja je pretposlednja na tabeli.

Davor Basarić; foto: Vanja Keser

ŽELEZNIČAR - NAPREDAK 33:30 (13:12)

ŽELEZNIČAR: Stojanović, Zlatanović, Živković 12 (5), Mitić, Veljković, Mađar 4, Radoničić, Tašković 1, Milošević, Stojanović, Pavlović, Basarić 2, Đukić 8 (1), Prokić, Pernar 6. Sedmerci: 6/8Isključenja: 16 minuta

NAPREDAK: Radošević, Jovanović 2, Bojanović 5 (1), Stefanović, Ćirković, Mihajlović 5, Babić 3, Miljković 4, Rajičić. Gojaković, Miljković 3, Milojković, Miletić, Zubić 7 (2), Dolić 1. Sedmerci: 3/3Isključenja: 10 minuta