Podunavac
0 0 pre 4 godine
1 komentara
markopetrov
Kaluđerica tri od tri !!! ''Kaluđeri'' nakon tri utakmice imaju stopostotan učinak. U Jagnjilu nas je dočekao sjajan teren i veliki pritisak Šumadije u prvih dvadeset minuta. Imali su domaći inicijativu u prvom delu prvog poluvremena, ali je defanziva Kaluđerice sve opasnosti otklanjala na vreme tako da Vračar nije imao previše posla. Mogli smo da sasečamo pritisak Šumadije u 15-om minutu kada je nakon pasa Palalića Radojević izašao sam pred golmana ali nije stigao da uputi udarac. Smiljanić centrira Savić iz dobre situacije glavom preko gola. Sa kišom je stigla i bolja igra ''Kaluđera'', duga lopta Savića na Spasića koji je uspeo da prihvati loptu i na suprotnoj strani pronađe Palalića koji rutinski šalje loptu u mrežu 0:1 44 min. U drugo poluvreme ulazimo sa golom u mreži Šumadije, Janković baca dug aut Prošić prebacuje loptu sa prve na drugu stativi, ona prolazi pored Marica i Spasića, ali na pravom mestu Palalić za 0:2 51 min. Korner domaćih lopta ide u gol, interveniše Vračar uz pomoć prečke. Dabetić pronalazi Prošića koji ide sa centra sam ka golu ali golman Šumadije izlazi kao pobednik. A onda iz ničega gosti dolaze do gola, centaršut Vračar markiran loše boksuje loptu koja se od noge fudbalera iz Jagnjila odbija u mrežu 1:2 58 min. Imala je Šumadija šansu da se vrati totalno u meč ali se u tome isprečio Vračar sjajnom paradom. Onda Kaluđerica rešava utakmicu, dupli pas Savića i Marice, pa zatim Marice i Smiljanića koji idealno upošljava Pešića koji šalje loptu u mrežu i kruniše najlepšu akciju na meču 1:3 67 min. Slobodan udarac na ivici kaznenog prostora lak plen za Vračara. Ista situacija na suprotnoj strani Smiljanić izvodi prekid dobar šut golman Šumadije skreće loptu u korner. Iz kornera Marica brzo za Dabetića koji centrira Spasić odlično šutira glavom. Golman Šumadije odbija loptu samo do prečke, na idealnom mestu Bradić koji stavlja tačku na i, 1:4 78 min. Mogao je Pešić da se upiše i po drugi put u listu strelaca, uposlio ga je Radojević, dribling, šut Pešića lepa odbrana čuvara mreže iz Jagnjila. Još jedna dobra partija i ubedljiva pobeda '' Kaluđera''. Napred Kaluđerica!!!