13.05.2018 Administrator

Radnički dominantno do novih bodova

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 21. Super B lige savladali ekipu „Karađorđe“ u Topoli rezultatom 24-35, poluvreme 11-19 i tako upisali i drugu pobedu u nizu,koja im je donela četvrto mesto na tabeli.

Kragujevčani su otvorili utakmicu sa 3 brza gola u komšijskom susretu,ali su igrači Karađorđa vratili istom merom i u 9. minutu došli do izjednačenja (3-3). Od tog trenutka su igrači Radničkog počeli da melju protivnika,čvrstom odbranom i ubitačnim kontranapadima i u 18. minutu pogotkom Miloša Milosavljevića dolaze do ogromnih 9 golova prednsoti (5-14).na poluvreme se odlazi rezultatom 11-19.

Utakmica je već u prvom poluvremenu praktično bila rešena,tako da je trener Aleksandar Radosavljević dao priliku igračima koji su imali manju minutažu ovog proleća a oni su obilato iskoristili ukazanu priliku.U brzoj i atraktivnoj igri,ređali su se dobri potezi gostiju koji utakmicu privode kraju konačnim rezultatom 24-35.

U redovima domaćina najefikasniji je bio  Žarko Barjaktarević sa 11 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji Stefan Stanojev sa 6 postignutih golova.
Poslednji susret narednog vikenda u okviru 22. kola,Radnički će odigrati u subotu 19.maja gde će ugostiti ekipu Priboja.

RK Karađorđe –RK Radnički 1964: 24-35 (11-19)

Topola: Hala “OŠ Karađorđe”. Gledalaca : 40
Sudije: Goran I Bojan Tepavčević
Sedmerci:Karađorđe 3 (2), Radnički 5 (5)
Isključenja: Karađorđe 10 min, Radnički  10 min
Igrač utakmice : Stefan Stanojev

Karađorđe :  Karić, Nedeljković 7, Gajić 1, Mutavdžić 3, Stjepanović, Đorđević 2, Antić, Barjaktarević 11, Lekić(13 odbrana), Živanić, Đurđević.

Radnički 1964  :  Bogićević, Blagojević, Milosavljević 4, Đukić 5, Stošić, Ristić 4, Dobrosavljević 3, Radivojević 1, Knežević 1, Simić 2, Stevanović 3, Radenović 4, Stanojev 6, Bogdanović 2, Jovanović 13 odbrana,1 sedmerac), Janićijević.

Karađorđe 24 : 35 Radnički 1964
Hajduk Veljko 26 : 20 Dubočica 54
Novi Pazar 35 : 33 Planinka Prolom voda
Topličanin 29 : 28 Vranje 1957
Lokomotiva 35 : 33 Zlatar
Priboj 26 : 30 Bela Palanka