Burna reagovanja u srpskim medijima na SUMRAK FUDBALA U NOVOM PAZARU!!!

Fudbalska Srbija je ipak reagovala na poniženje koje su doživeli fudbaleri Radničkog za vreme utakmice u Novom Pazaru. Saznajemo da  ništa bolje nije bilo i kada su fudbaleri Radničkog napuštali Stadion. Da nije bilo Žandarmerije, grupa huligana, koji su uzvikivali čak i nacionalističke poruke, napala bi pirotske fudbalere.   Tako su Piroćanci dotučeni ljudski, imali samo jedan cilj da napuste grad u koji su rado dolazili i u kome igraju dva pirotska fudbalera i tri košarkaša.

Veza izmedju  Novog Pazara i Radničkog traje decenijama iz vremena, Dragana Nikolića, Klimente, Beširovića, Kačara, Miletića, Abdulahija,  i ostalih  iz  ova dva Kluba.

Jučerašnji dogadjaj pogazio je prošla vremena . Domaći fudfbalerii su poslednjih pola sata pretvorili u pravi ,,fudbalski rat,, u želji da SILOM  osvoje bodove.  Da podsetimo da smo u najavi ove utakmice saopštili ono što smo već čuli  iz Novog Pazara. Da je neko NAREDIO, da Novi Pazar MORA  da pobedi Radnički. Ko je naredio, ostaje , verujemo, na fudbalskim organima. Kako je moguće da u jednoj utakmici visokog ranga, glavni sudija naočigled svih  DONESE ODLUKU I POKAŽE NA PENAL, da bi posle pretnji fudbalera domaćinh, pred srpskom javnosti, promenio odluku i kaznio Željka Dimitrova zbog navodne simulacije i tako zaštitio sebe.

Delegat je sve to video i napisao.

Priznali su i mnogi Novopazarci posle utakmice , a Dragan Janković, generalni sekretar  je danas u izjavi izrekao još mnoge detalje koji su za duboku analizu. Ne samo fudbalskih organa!

Jedan od najposećenijih sportskih portala u zemlji srbijasport.net objavio je naš tekst  koji je do trenutka kada smo snimili imao skoro 3600 pregleda. Dakle, fudbalska Srbija je reagovala. Makar oni  zbog kojih se fudbal igra. Šta će "Beograd" odnosno "Pazova" kazati na bruku u Novom Pazaru.  Da li je moguće da je na ovakav način Radnički OTERAN iz Prve lige .

Evo izvoda iz tekstova nekih od srpskih medija ! Neka se zna da je ipak neko u Srbiji reagovao. Za sada samo MEDIJI!!!

RTV Novi Pazar

...Igrači iz Pirota protestovali su u 69. minutu i izgledalo je da će napustiti teren, kada je glavni sudija Borko Mijajlović iz Končereva posle duela Dimitrova i Ivana Šuberta u kaznenom prostoru Pazaraca najpre dosudio jedanaesterac za Radnički, da bi posle konsultacija promenio odluku i pokazao žuti karton napadaču gostiju zbog simuliranja.

“Čestitam Pazaru na pobedi, klub su s tradicijom i nemaju ništa s ovim što mi doživljavamo, a što traje malo duže i nema veze s fudbalom. Muka mi je da komentarišem i pričam, ali neće nam biti dobro sve dok fudbal ne bude u prvom planu. Nisu nam suđena dva penala. Inače, utakmica je bila dobra i otvorena, šteta što se ovako završilo”, naveo je trener ekipe iz Pirota Goran Lazarević......

Mozzart sport

Skandal u Novom Pazaru! Sudija dosudio, pa poništio penal za Piroćance, domaćin pobedio posle desetominutnog prekida

Nedelja 06 maj 2018 / Izvor: mozzartsport.com

Ovo nema ni u Zulu Zulu plemenima, grmi trener Radničkog Goran Lazarević

Favoriti u Prvoj ligi Srbije - Proleter iz Novog Sada i Dinamo iz Vranja - zabeležili su danas bez problema pobede na gostovanjima u Beogradu i Čelarevu, ali će se narednih dana najviše pričati o kontroverznom meču odigranom u Novom Pazaru, gde je davljenik Radnički iz Pirota poražen u duelu sa domaćinom sa 2:1.

Jer, pre ovog kola Piroćanci su bili u opasnoj zoni i morali su da zabeleže pozitivan rezultat. I bili su na dobrom putu, poveli su preko Željka Dimitrova početkom drugog poluvremena, pre nego što je Admir Kecap izjednačio u 63. minutu. Ipak, u 75. minutu se dogodio presedan, barem ako je suditi prema pisanjima pirotskih portala. Lokalni plusonline.rs prenosi da je glavni sudija utakmice Jagodinac Borko Mijajlović dosudio penal za goste, posle starta nad Dimitrovim.

Bio je to povod da se fudbaleri Novog Pazara stušte na glavnom sudiju, da ga, kako prenosi portal, "vijaju" po terenu posle čega je on promenio odluku i poništio dosuđenu najstrožu kaznu. Pride je pokazao i žuti karton Dimitrovu, što je bio znak za Piroćance da napuste teren. Posle desetominutnog prekida prilikom kojeg im je, kako kažu, prećeno posledicama i kaznama za klub, igrači Radničkog su se ipak vratili na teren, a u 83. minutu Admir Kecap je drugim golom na meču doneo pobedu Novom Pazaru nad kojom će se sigurno nadviti senka sumnje.

U taboru Piroćanaca veliko nezadovoljstvo posle utakmice...
"Odlučili su, tako su odlučili i uradili su. Sve se promenilo u drugom poluvremenu. Imali smo 1:0, igrali mnogo bolje, nisu mogli da se 'sakupe'. Marković je srušio Uroša Filipovića, čist penal kod našeg vođstva od 1:0. Ništa. Ćutao je sudija. Potom, skandal kakav nije viđen ni u Zulu Zulu plemenima! Sudija je pokazao na penal, klasičan, Željko Dimitrov je srušen. Tog trenutka kao pravi stampedo, razjareni igrači domaćih jurnuli su na sudiju. Da li se uplašio za goli život? To nema nigde u svetu. Ljudi moji, promenio je odluku da nije penal i pokazao žuti karton Dimitrovu. Do kraja se egzekucija očekivala. Ubijenim, fizički i psihički, mojim igrčima nije bilo teško dati drugi gol", razočarano priča trener Radničkog Goran Lazarević.

Nema šta, tek će se voditi polemika o ovom meču narednih dana, a za kraj spomenimo da je jedan od favorita za plasman u Superligu Metalac napravio novi kiks na svom terenu nakon što je remizirao protiv Budućnosti iz Dobanovaca - 1:1. Posle tog remija tim iz Gornjeg Milanovca zaostaje tri boda za drugoplasiranim Dinamom iz Vranja.

Telegraf

Sumrak fudbala u Novom Pazaru: Sudija svirao penal, pa promenio odluku, Piroćanci brutalno pokradeni

Nadrealne scene prisutne su u srpskom fudbalu, u Prvoj ligi to više nije novost

Prva liga Srbije je danas dobila novo mračno poglavlje u režiji sudija.

U Novom Pazaru se desio presedan kakav se ne pamti: arbitar Borko Mijailović iz Končareva prvo je dosudio penal za Radnički iz Pirota, da bi, posle pritiska od strane igrača Novog Pazara, promenio odluku i preinačio je u žuti karton za gostujućeg fudbalera Željka Dimitrova!

U tom trenutku rezultat je bio 1:1, gosti su poveli preko Filipa Tolića u 54. minutu, a izjednačio je iskusni Admir Kecap u 63, da bi isti igrač u 83. minutu postavio konačan rezultat i doneo pobedu Pazarcima.

Ipak, ostaje gorak ukus zbog odluke arbitra posle koje su gostujući igrači iz revolta na deset minuta otišli u svlačionicu ne želeći da igraju dalje.

Zbog bojazni od drastične kazne, vratili su se i odigrali utakmicu koja im je bila od velikog značaja u borbi za opstanak koji ime je sada u magli.

Portal plusonline.rs prenosi svaki detalj sa ove utakmice, pa se tako navodi i da su gostujući fudbaleri u pratnji policije napustili stadion i grad.

Trener gostiju Goran Lazarević je posle meča bio uznemiren zbog svega što je doživeo njegov tim u gradu kraj Jošanice.

- Odlučili su, tako su odličili i uradili su. Sve se promenilo u drugom poluvremenu. Imali smo 1:0, igrali mnogo bolje, nisu mogli da se ,"sakupe", Makac Marković je srušio Uroša Filipovića, čist penal kod našeg vojstva od 1:0. Ništa. Ćutao je.

Opisao je i sporni trenutak kod penala za njegov tim.-

Potom skandal kakav nije viđen ni u Zulu Zulu plemenima! Sudija je pokazao na penal, klasičan, Željko Dimitrov je srušen. Tog trenutka kao pravi stampedo, razjareni igrači domaćih, jurnuli su na sudiju. Da li se uplašio za goli život. To nema nigde u svetu. Sudija je promenio odluku. Ljudi moji, promenio odluku da nije penal i pokazao žuti karton Dimitrovu - u neverici je ostao Lazarević.

Ovo su komentari na dogadjaj u Novom Pazaru na sajtu Telegrafa!

Nusknvp 06.05.2018 - 22:34

Nadrealne scene su i kad igra "sampion", svako kolo po penal ili dva. Cemu onda da se cudimo

Sale 06.05.2018 - 22:26

Ako je ovo istina, sudiju izbaciti iz sporta doživotno i 6 meseci zatvora!

SAŠA FRANKFURT 06.05.2018 - 21:38

Pazaru oduzeti odmah 6 bodova, Sudiju diskvalifikovati tj doživotno mu zabraniti da sudi, i oduzeti mu licencu!! Trebalo bi registrovati 3:0 za Pirot!! Ovi, budu li i dalje divljali još drastičnije kazniti!!

srbija 07.05.2018 - 07:40

@SAŠA FRANKFURT

zbog napada na sudiju,zato treba kazniti pazar,kome ovo nije prvi prestup,da postoje zakoni u državi Srbiji i da nije ministar iz novog pazara oni odavno nebi igrali u saveznom rangu

• S
Spawn 06.05.2018 - 21:32

Ko da pohvata vise ove greske u nasem fudbalu. Na sta nam lici Superliga, a kamoli nizi rangovi. Ne znam zasto se iko vise cudi za bilo sta.

Radio Sto plus Novi Pazar

Novi Pazar preokretom do pobede nad Radničkim iz Pirota

Nedelja , 2018-05-06 | 20:56:42

Igrači iz Pirota protestovali su u 69. minutu i izgledalo je da će napustiti teren, kada je glavni sudija Borko Mijailović iz Končereva posle duela Dimitrova i Ivana Šuberta u kaznenom prostoru Pazaraca najpre dosudio jedanaesterac za Radnički, da bi posle konsultacija promenio odluku i pokazao žuti karton napadaču gostiju zbog simuliranja.

"Čestitam Pazaru na pobedi, klub su s tradicijom i nemaju ništa s ovim što mi doživljavamo, a što traje malo duže i nema veze s fudbalom. Muka mi je da komentarišem i pričam, ali neće nam biti dobro sve dok fudbal ne bude u prvom planu. Nisu nam suđena dva penala. Inače, utakmica je bila dobra i otvorena, šteta što se ovako završilo", naveo je trener ekipe iz Pirota Goran Lazarević.