PLS: Inđija - Teleoptik 1:1

Vreo majski dan, rano isključenje gostujućeg igrača kao da su umrtvili igru fudbalera Inđije u duelu sa ekipom Teleoptika. Po domaćina je sve na oko dobro krenulo. Već u trećem minutu meča gostujući golman je intervenisao posle pokušaja Mojsilovića, iskosa sa desne strane napada domaćina. Ovaj igrač je pokušao da iznenadi Trnića, ali je lopta bila mlaka i završila je u rukama golmana. Potom stanka od celih 16. minuta. Tada je u 19 minutu Majstorović odlično zavrnuo u peterac gostujućeg kaznenog prostora, ali je šut Nikodijevića izblokiran.

Inđija - Teleoptik, foto: Anđelko Belić

Od svega samo korner. Isti dvojac je na sceni i u 24. minutu. Opet je Mojsilović centrirao posle prodora po desnoj strani napada svog tima, lopta pada na oko tri metra od gola Trnića, koji istu nogama izbacuje ispred zahuktalog Nikodijevića. U istom minutu visoki i stameni igrač gosta zarađuje javnu opomenu. Taj momenat i onaj u 30. minutu su presudili da Đorđe Ivković ode pre svih igrača na kupanje. Dva brza žuta kartona za ovog igrača, drugi zbog udaranja rivala u skoku laktom. I umesto da se pojača pritisak domaćeg tima, šansu su imali gosti u 41. minutu. Dobra akcija Lakčevića, Nišića, završava gužvom u kaznenom prostoru domaćina, odbitak šutira Čermelj visoko preko gola.

Očekivao su u drugom delu meča žestok pritisak domaćina. Gostii su bili sa igračem manjem u terenu, a i pored poluprilika domaćina se činilo da Teleoptika bolje zna šta hoće na terenu. Pokušavao je domaćin sa ne baš svojom tipičnom igrom da stigne do vođstva. Preskakana je sredina terena, a u takvoj igri bilo je i sporadičnih prilika ili poluprilika za gol. Prvo Milisavljević u 47'. Tada je na dug pas dobro reagovao Stoiljković, koji vraća loptu na peterac, a Milisavljević glavom gađa u golmana Trnića. U 50' možda je sudija mogao i da pokaže na penal. Tada je Mojsilović uposlio Vraštanovića, na čija leđa startuje Šehović u kaznenom prostoru gosta, ali je sudija samo odmahnuo i pokazao na gol aut. U 55' pravi dar mar u odbrani domaćina. Lakčević pravi solo prodor kroz odbranu domaćina i na malom prostoru zaobilazi nekoliko igrača kao kegle. Ovaj igrač iz gotovo mrtvog ugla gađa donji ugao gola Prekovića, a ovaj u stilu rukometnog golmana, nogom sprečava vođstvo gosta.

Ipak 0:1 je bilo u 70'. Brza polukontra gosta. Lakčević ulazi u kazneni prostor, šutira, Preković nogom brani, lopta dolazi do Nišića koji istu šalje u mrežu domaćina.

U nastavku brojne izmene kod domaćina su na kraju i donele poravnanje rezultata. Pre toga nisu viđene neke prilike za gol vredne pažnje. Domaćin poravnava rezultat u 89'. Rogač, gotovo sa centra terena šalje loptu duboko u kazneni prostor gosta. Lopta sve preleće, samo je Ivančević uporan, koji ispred Trnića zahvata loptu i ona ulazi u mrežu za poravnanje rezultata. Čini se da je golma gosta u ovoj situaciji sporo reagovao.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Miloš Milanović iz Ćuprije, pomoćnici: Miloš Mitić iz Svrljiga i Aleksandar Marjanović iz Despotovca, četvrti sudija: Nenad Minaković iz Novog sada. Delegat: Nenad Nikolić iz Lovćenca. Strelci: Ivančević 89' - Inđija i Nišić 70' - Teleoptik. Crveni karton: Ivković - Teleoptik. Žuti kartoni: Lazić 87' - Inđija, Šehović 56' - Teleoptik.

Inđija: Preković, Nikolić (Lazić 83'), Mojsilović (Majdevac 71'), Milisavljević, Nikodijević, Bjeličić, Rogač, Kovačević (K), Anđelković, Stoiljković, Vraštanović (Ivančević 63'). Trener: Srđan Blagojević .
Teleoptik: Trnić, Blalukin, Šehović, Čermelj, Vranjanin, Krstić, Ilić, Jović (K), Ivković, Nišić (Simović 90+1'), Lakčević. Trener: Milan Ristić.