EL: Dobrodošao u Beograd Šarase!

Košarkaši Žalgirisa prvi su učesnici Fajnl Fora Evrolige u Beogradu. Žalgiris je večeras savladao Olimpijakos sa 101-91 i došao do 3-1 u seriji.

Prvi period bio je izuzetno izjednačen i veoma efikasan. U takvoj igri bolje se za nijansu snašao Žalgiris pa prvi period dobijaju sa 23-22. U drugom periodu na trrenu je postojao samo Žalgiris. Briljantna odbrana i još bolji napad ekipe Šarasa Jasikevičiusa, zadavali su glavobolje gostima. Žalgiris je na odmor otišao 14 poena prednosti.

Žalgiris je furiozni igrao i u nastavku. Oli jeste bolje parirao u trećem periodu nego u drugom, ali Šarasov tim je zaista izgledao impresivno. Nakon 30 minuta imali su domaći 22 poena prednosti. U poslednjem periodu Oli je pokušao sve ali nisu uspjeli. Na kraju su domaći došli do pobjede i velikog uspjeha.

Žalgiris je do pobjede predvodio Pangos sa 21 poenom a Spanulis sa 19, predvodio je goste.