15.04.2018 Administrator

Radnički do trijumfa u poslednjim trenucima

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 17. kola Super B lige savladali ekipu „Lokomotive“ iz Lapova rezultatom 27-26, poluvreme 13-13.  Rukometaši Radničkog su bolje otvorili utakmicu i već u 7-om minutu poveli rezultatom 1-3,što je prenulo iskusne Lapovce koji serijom 3-0 prelaze u vođstvo 5-4 (12.min).Sve do kraja ovog dela igre ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu i na 10-to minutni odmor se otišlo nerešenim rezultatom 13-13.

Drugi deo utakmice igrači Lokomotive agresivnijom igrom bolje otvaraju i dolaze po prvi put u vođstvo 3 gola razlike ( 17-14,37 min).Kragujevčani dugo nisu mogli da rezultatski pariraju domaćinima.Čini se da se ključni momenat odigrao u 55-om minutu kada je kapiten Bogićević pri vođstvu Lokomotive 24-23 zaustavio sedmerac,kao i odbijenu loptu Jovanoviću.Radnički ubrzo poravnava rezultat preko Milosavljevića i ulazi u egal završnicu.

U samom finišu dolazi do prave drame na terenu.Pri rezultatu 26-26 četrdesetak sekundi pre kraja golman Lokomotive Stajković skida sedmerac Stošiću.U kontranapadu Jovan Bogićević brani ishitreni šut domaćih igrača i iz kontre bukvalno sa zvukom sirene Ilija Bogdanović postiže gol za konačnih 26-27 i tako donosi vrednu pobedu svom timu.

U redovima domaćina najefikasnia je bio  Uroš Dilić sa 6 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bili Nebojša Stošić i Miloš Simić sa po 5 postignutih golova.

RK Lokomotiva –RK Radnički 1964: 26-27(13-15)

Svilajnac: Hala “Svilajnac”. Gledalaca : 150
Sudije: Danijel Stanković,Marjan Stefanović
Sedmerci: Lokomotiva 5(2), Radnički 5 (3)
Isključenja: Lokomotiva 12 min, Radnički  14 min
Igrač utakmice : Branko Stajković

Lokomotiva :  Radović, Petrović 3, Veličković 3, Simonović 4, Milosavljević 2, Pantić, Zlatković 2, Veselinović 2, Jovanović 3, Bugarčić, Stajković, Stojković, Dilić 6.

Radnički 1964  :  Bogićević ( 6 odbrana-1 sedmerac), Blagojević, Milosavljević 4, Đukić, Stošić 5, Ristić, Dobrosavljević 3, Knežević 2, Simić 5, Stevanović 1, Radenović 2, Poskurica, Bogdanović 3, Jovanović ( 10 odbrana-2 sedmerca), Janićijević 2.

U narednom,18-om kolu,Radnički će ugostiti ekipu Topličanina.

Lokomotiva 26 : 27 Radnički 1964
Zlatar 37 : 34 Dubočica 54
Vranje 1957 36 : 32 Planinka Prolom voda
Topličanin 24 : 21 Priboj
Novi Pazar 41 : 20 Karađorđe
Hajduk Veljko 29 : 26 Bela Palanka