OFK Beograd nakon preokreta upisao nova tri boda

Igrači OFK Beograda su se na utakmici protiv Kolubare dobrano poigrali sa živcima svojih navijača, ali na kraju, zasluženo, slavili sa ubedljivih 5:3! Lazarevčani su do 67. minuta imali prednost od čak 3:1! Strelci za Plavo-bele i novu pobedu u prvenstvu bili su Krstić u dva navrata, mlađani Đurić, Radunović i Trajković.

Na utakmici nikom od prisutnih nije moglo da bude dosadno. Viđeno je čak osam pogodaka, žuti i crveni karton, te sijaset šansi, mahom pred golom gostiju i na kraju rezultatski preokret. Navijači OFK Beograda su se nervirali zbog propuštenih šansi u prvom periodu igre, a Kolubara je otišla sa minimalnim vođstvom na odmor nakon što je Čadikovski iskoristio jedanaesterac koji je skrivio Ignjatović.

U nastavku su "plavo-beli" ušli angažovanije pa su nakon jedanaesterca došli do izjednačenja. Ipak, zeleno-crni za samo dva minuta tresu mrežu domaćina u dva navrata i dolaze do vođstva od 3-1!

Činilo se tada, 23 minuta pre kraja regularnog dela meča, da će "plavo-beli", nakon Dorćola, doživeti neuspeh i na ovoj utakmici. Ipak, domaći tim dolazi do potpunog preokreta i do kraja utakmice postiže čak četiri gola, a uspeva da odbrani svoj gol i tako beleži trinaestu pobedu u prvenstvu.

Ovakav preokret je odlika kvalitetnih ekipa i navijači i dalje veruju da ovaj tim može da nadoknadi bodovni zaostatak za vodećim Žarkovom i vrati klub u viši rang takmičenja.

U narednom meču fudbaleri OFK Beograda gostuju Grafičaru koji svoje utakmice kao domaćin igra na pomoćnom stadionu Crvene zvezde. Utakmica je zakazana za nedelju u 11 sati.

Sopot 0 : 0 GSP Polet Dorćol
OFK Beograd 5 : 3 Kolubara
Radnički (O) 1 : 1 Grafičar
IMT 0 : 1 Lokomotiva
Radnički (NB) 0 : 0 Jedinstvo
BSK Batajnica 1 : 1 Prva Iskra
Stepojevac Vaga 1 : 1 BASK
Žarkovo 5 : 0 BSK Borča