Jagodina 2 bolja ali Naisa 2 odnela ceo plen iz Jagodine

U 13. kolu Prve rukometne lige Istok za žene, Jagodina je neslavno poražena u sportskoj hali Jassa ispod Đurđevog brda rezultatom 29:30 (11:16). Druga ekipa Jagodine bila je takoreći savršena u drugom poluvremenu dok je mlada ekipa Naise iz Niša diktirala tempo celo prvo poluvreme što govori i rezultat. Utakmicu je otvorila igračica Ivković Lidija sjajnim golom i probila barijeru a zatim rezultat izjednačava šesnaestogodišnji kapiten jagodinske ekipe Milica Nikolić koja je na ovoj utakmici postigla 3 gola, od Milice se mnogo više očekivalo ali zbog bolesti nije bila u punoj formi i nije pružila svoj maksimum a zatim u drugom poluvremenu još jedan peh za mladog kapitena, povreda kuka. Sve pohvale idu i mladoj igračici koja igra na poziciji levog krila Petri Stojanović gde je postigla 9 sjajna gola i osamnaestogodišnjoj prvotimki Jeleni Bogdanović koja je pogađala 10 puta. U ekipi Naise najefikasnija bila je kapiten ekipe Stamenković Sanja koja je svojim golovima rešetala odbranu Jagodine i došla do sjajne cifre od 12 pogodaka što je bilo dovoljno da bude igrač utakmice odlukom delegata i trenera. Što se tiče suđenja, mladi leskovački sudijski par Marjan Golubović i Vuk Stojiljković imao je puno grešaka pa se može reći da je ekipa Jagodine nekoliko puta bila oštećena gde je publika u vreloj atmosferi burno reagovala. Najnezgodniji momenat za mlade sudije je prekid kontre sjajne Petre Stojanović bez ikakvog razloga gde se Naisa vraća u meč i izjednačava rezultat u 50. minutu na 24:24. Poslednja 5 minuta vrlo zanimljvog meča trajali su kao večnost, Jagodina je ušla u seriju golova i otišla na 28:25 a potom nepromišljenim odlukama sudija Naisa se vraća u meč i izjednačava rezultat u 58. minutu na 29:29. U poslednjem minutu meča to jest u 59. minutu i 26 sekundi isključenje dobija Jelena Bogdanović koja je napravila faul koji je po proceni sudija bio za isključenje gde publika burno reaguje i upućuje kritike sudijama. Pobedonosni gol postigla je kapitenka Sanja Stamenković a mesta za nerešen rezultat imala je Jagodinka Jovana Petrović koja je promašila gol iz teške pozicije i Jagodina je ostala bez bodova u ovoj utakmici. Na kraju utakmice u sportskoj hali Jassa atmosfera se zahuktala i publika teškim rečima ispraća neiskusne Leskovačke sudije a igračice Jagodine ostaju na terenu i u suzama pozdravljaju sjajnu publiku koja je i na gostovanjima uz njih.

Izjava Petre Stojanović: Ušle smo u ovu utakmicu sa željom za pobedom, u prvom poluvremenu smo bile dosta lošije nego u drugom, imale smo lošu odbranu i lošu realizaciju što je dovelo do toga da na poluvremenu gubimo sa 5 gola razlike. U drugom poluvremnu smo uspele da sjajnu ekipu Naise uvedemo u naš ritam igre što je dovelo do toga da ih stignemo i povedemo sa 3 gola razlike, nažalost nismo imale sreće pa je došlo je do povrede dve igračice i nismo uspele da zadržimo taj rezultat do kraja. Izgubile smo utakmicu sa jednim golom razlike. Ova utakmica nam je bila veliko iskustvo kako za mene tako i za celi tim. Veoma sam ponosna na svoje igračice i svojom i njihovom igrom ali uvek može bolje.

Jagodina 2 29 : 30 Naisa 2
Vranje 19 : 22 Topličanin
Rtanj 20 : 19 Radan
Radnički 20 : 29 Žitorađa
Vlasotince 24 : 27 Dubočica