19.03.2018 Administrator

Kragujevčanke protutnjale Milanovcem

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 10. kola Prve lige Zapad savladale ekipu „Metalac AD“ u Gornjem Milanovcu rezultatom 24-32, poluvreme 12-15 i tako uspešno započele prolećni deo sezone ovog takmičenja.

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi i rezultatskoj klackalici. Do prve osetnije prednosti dolaze gošće u 5. minutu ( 3-5) i drže je sve do 21. minuta kada Metalac dolazi do izjednačenja ( 10-10). Nakon tajm-auta trenera Kurandića, Kragujevčanke ponovo prelaze u vođstvo i golom Nine Radojević u 29. minutu odlaze na odmor sa 3 gola prednosti (12-15).

Početkom drugog dela igre Milanovčanke su čvršćom igrom u odbrani pokušale da smanje prednost Radničkog, ali je to bilo kratkog daha. U dva naleta gostujuće igračice dolaze do kapitalne prednosti u 44. minutu (15-24) i čini se da je već tada pitanje pobednika bilo rešeno. Sve igračice Radničkog 1964 su dale nemerljiv doprinos, predvođene večeras sjajnim srednjim bekom Anastasijom Vlašković i iskusnom Nevenom Aleksić i uz podršku Jelene Pojužine na golu privele rutinski utakmicu kraju i otvorile prolećnu sezonu osvajanjem 2 boda na uvek nezgodnom gostovanju u Gornjem Milanovcu.

U redovima domaćina najefikasnia je bila  Tijana Dakić sa 10 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženije bile Anastasija Vlašković sa 10 i Nevena Aleksić sa 6 postignutih golova.

Nakon pause zbog EHF nedelje,ekipa Radničkog 1964 će dočekati ekipu “Košutnjak” iz Čačka.

RK Metalac AD –RK Radnički 1964: 24-32 (12-15)

G.Milanovac: Hala “SRC Breza”. Gledalaca : 50
Sudije: Dragan Krivokuća,Srđan Radeljić
Sedmerci: Metalac 5 (4), Radnički 10 (7)
Isključenja: Metalac 18 min, Radnički  16 min

Igrač utakmice : Anastasija Vlašković

Metalac AD :  Popović 1, Andrić 3, Ralović 5, Jeremić, Andrić, Stojanović, Dakić 10, Radić, Ranković, Janković, Marjanović 5.

Radnički 1964  :  Pojužina ( 15 odbrana,1 sedmerac), Đorđević, Radosavljević, Srećković 1, Nedeljković, Blagojević 2, Anja Vlašković 5, Mikić 2, Anastasija Vlašković 10, Samailović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 3, Aleksić 6, Radojević 2, Dugić, Krstić.

Metalac 2 28 : 25 Košutnjak
Metalac AD 24 : 32 Radnički 1964
Prijepolje 24 : 26 Knjaz Miloš 2
Napredak 12 33 : 15 Župa