Radnički bolji, TSC zadovoljniji

Kako fudbal, kao "najlepša sporedna stvar na svetu" često može da bude surova!!! Ako smo prošle subote  posle meča sa Temnićem,    govorili da Radnički mora da igra agresivnije, brže, opasnije po gol,  ovoga  puta sve bilo je drugačije, a bodovi su ponovo otišli iz Pirota. Šteta!!!

U ovom meč, protiv mnogohvljenog TSC iz Bačke Topole, Radnički je zaslužio pobedu jer su "beli" u svim elementima fudbalske igre bili bolji tim.

Fudbal zna da bude surov baš u situacijama kada se prave ,,skupe,, greške, kakve su domaći u odbrani napravili na početku i samom kraju utakmice. Golove koje su primili nose na duši jer su u obe akcije u poslednjoj liniji ,  morali mnogo bolje  da reaguju.

Posle dva dobra napada Piroćanaca preko Dimitrova i Žeradjanina u 5. i 10. minutu, gosti su poveli. Dobra kombinacija dovojice  gostiju, odbrmabeni igrači  stajali  su i Siladji je iskoristio da pošalje loptu u levi ugao sa 14  metara. Lako da lakše ne može. Teška greška, da teža ne može.

Vodeći gol, medjutim, kao da je promenio odnos snaga na terenu. Gosti su retmkim kontranapadima, nešto pokušavali preko Siladjija i Famnjanovića, ali je ovaj drugi više "glumio" u nekim situacijama, nego što je igrao onako kako je nekada to činio.

Potom su krenuli napadi Piroćanaca. Željko Dimitrov "na kome"  su stalno  bili Skopljak i Branković  izašao je sam pred golmana , ali se nije dobro snašao, lopta koju je primio na grudi pobegla je u gol aut. Samo pet minuta kasnije Boža Mančić je snažnio šutirao, a Petrov glavom šutirao kraj gola,

I konačno, pravda stiže. Jovanović je snažno ,,opalio,, po lopti, golman  Jorgić je nespretno kratko odboio, Dimitrov je "zaplivao" kroz vazduh i glaviom,,zakucao u mrežu, za 1:1.  Na vreme izjednačenje !!!

Drugo poluvreme bilo je potpuno "pirotsko"! Trener Rogan  odlučio se  za zatvoreniju varijantu, čekajući da Damnjanović nešto učini u kontri. Gol gostiju "visio je u vazduhu" ali su Skopljak, Branković i Tomanović "poginuli" čuvajući svoju mrežu.  U 50. minutu kombinacija Jovanovića i B.Mančića koji centrira, ali je Žeradjanin za tren zakasnio da ubaci loptu u mrežu. Nešto kasnije, Žeradjanin šalje "bombu"  koja završila  kraj gola.

U 63. minutu opsada gola  Jorgića. Dimitriov posle centarštuta snažno šalje loptu  koju Tomanović odbija u korner. Jovanović šalje  iz kornera u peterac gde najbolje  skače Milan Nikolić i  glavom  cilja na pravo mesto. Tamo gde je pravda !!!  Vode "beli" 2:1. Da li ‘e to biti dovoljno!?

Do kraja meča velika borba na sredini terena, po tri izmene oba trenera ! Domaći su nastavili da napadaju, ali su , čini se  i  razmišljali o svom golu! Gosti  su  preko Damnjanovića i visokih rezervnih igrača tražili svoju šansu. Damnjanović se obrukao u 91. minutu kada je imao kontranapad, ali je odigrao alibi lptu, umesto da sa desyet metara šutira na gol, poslao je  paralelu i  lopta je završila u gol autou.

I na kraju, ta kazna i fudbalska nepravda, ta konstatacija da je fudbal često surova igra. Igrao se 90. minut, korner, visoki Tomanović je nadvisio sve i poslao loptu pod prečku. Avaj, odoše još dva boda. Na semaforu, da li je moguće, 2:2

Bodovi, veoma značajni bodovi za opstanak, kao protiov temnića otišli su niz Nišavu. I na kraju, ne zato što smo nezadovioljni rezultatom, već, da kažemo  ono što nam je na srcu. TSC jeste dobar primer Kluba, ali , ako žele Super ligu, ili sanjanjaju snove o njoj, moraće da igraju bolje. Danas su srećno prošli i "otkinuli" domaćem timu potpuno nezasluženo dva boda!

Ali, fudbal je to!!! I tako pre početka prolećne sezone nadali smo se "šest iz dve" a osvojili samo dva boda  i ostali dole na tabeli!!!

I na kraju, s obzirom da mi nemamo vremena za KZN jer radimo "minut za minut" izveštaj, naš saradnik i prijatelj Goran Tričković snimio je izjave dvojice trenera. Ništa novo nismo čuli, što smo znali da se u takvim prilikama kaže!

Prva liga Srbije  16. kolo:  Pirot: Radnički –TSC   2:2 (1:1)

Radnički: Bulajić -, Stojanovski 7, B.Mančić 7, Milan Nikolić 7, Dojkić 7, , Tolić 7, Jovanović 7, (Ivković)  Liščević 7, N.Petrov 6 (  Spasić) , Dimitrov 8  i Žeradjanin 7. Rezerve: Stamenković,Petrić,  Andjelković, Miloš Nikolić, Filipović, Ivković, M.Mančić,  Spasić .

TSC: Jorgić 7, Svitić 6, Skopljak 8, Branković 7, Tomanović 8, Milićević 6, Siladji 7, Ponjević 6 Damnjanović 7 , Erak 7.

Igrač utakmice: Željko Dimitrov Radnički Pirot