Arsenal se bruka

Fudbaleri Arsenala iznenađujuće su poraženi od Estersunda, ali su se ipak plasirali u osminu finala Lige Evrope.

Tim Arsena Vengera izgubio je pred svojima navijačima 2:1, međutim prošao je zbog pobjede od 3:0 u prvom meču.

Gosti su u samo dva minuta zaprijetili da bi mogli do senzacije pošto su u 22. pa 23 minutu Aješ i Sema iskoristili dodavanja Godosa za 0:2.

Ipak svi su u dijelu Londona koji navija za Arsenal odahnuli kada je u 47. minutu Kolašinac smanjio zaostatak i postavio konačnih 1:2.

Milan je sa 1:0 riješio revanš protiv Ludogoreca i sa ukupnih 4:0 ide u osminu finala. Borini je u 21. minutu bio strijelac pobjedničkog gola.

U Bergamu je bilo najzanimljivije. Atalanta je do 83. minuta vodila golom Toloija i imala rezultat koji vodi dalje, ali je Šmelcer sedam minuta prije kraja kaznio lošu reakciju Beriše i donio prolaz svojima.

Domaći su tugovali jer su imali veliki broj šansi da obezbijede trijumf i prolaz daleko prije 83. minuta, imali su i u prvom meču prednost od 2:1, ali su se oprostili od Evrope…

Braga nije uspjela da nadoknadi tri gola minusa iz prvog meča, a slavila je u revanšu protiv Marseja 1:0 golom Horte.