Radnički i Trajal remizirali uz goleadu

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 i Trajala iz Kruševca odigrali su danas na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ jednu izuzetno dobru i borbenu utakmicu, uz pregršt golova, koja je okončana bez pobednika – 4:4 (1:1).

Lider Srpske lige Istok pokazao se kao dostojan rival kragujevačkom prvoligašu, koji je na ovoj utakmici bio desetkovan zbog virusa koji je pokosio većinu prvotimaca. Kragujevčani su bili bliži pobedi, ali su propustima u odbrani omogućili gostima iz Kruševca da izbegnu poraz.

Već na samom startu gosti su opasno zapretili preko Dragana Milovanovića, nekadašnjeg napadača Radničkog 1923, čiji je udarac pod prečku Lazar Raičević uspeo da skrene u korner.

Domaćin je prvu kolosalnu priliku za pogodak propustio u 12. minutu. Vićentijević je uputio centaršut sa leve strane, a Gavrović je neometan iz neposredne blizine šutirao glavom pored gola.

Par minuta kasnije mladi Ognjen Ilić je dobro otvorio kontru Kragujevčana pronašavši Vićentijevića, čiji je udarac sad distance završio preko prečke.

Igrao se 25. minut kada su fudbaleri Trajala došli do vođstva. Milošević je iskoristio povratnu loptu Gogića i udarcem iz prve zatresao mrežu Kragujevčana.

Nakon primljenog pogotka, fudbaleri Radničkog 1923 propustili su nekoliko dobrih prilika da dođu do izjednačenja.

Posle kornera u 30. minutu i gužve u kaznenom prostoru Kruševljana Lukić i Živanović nisu uspeli da zatresu mrežu, a par minuta kasnije i Aleksa Todorović se našao u izglednoj prilici za gol, ali je golman Ratajac bio dobro postavljen.

Jedna od neiskorišćenih prilika fudbalera Radničkog 1923 na današnjoj utakmici

Ipak, u samom finišu prvog dela susreta Kragujevčani su uspeli da izjednače. Duel golmana Ratajca i Živanovića pred golom Kruševljana sudija Sretenović je okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Jovan Lukić, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom – 1:1.

U pauzi je trener Radničkog 1923 Slaviša Kovačević izvršio nekoliko izmena, osvežio malo ekipu, pa je kragujevački prvoligaš u nastavku susreta zaigrao mnogo bolje, što se ubrzo odrazilo i na rezultat.

Prvo je Jokić u 55. minutu pogodio stativu posle dobrog udarca sa distance, da bi samo dva minuta kasnije Vićentijević iskoristio asistenciju Lukića za potpuni preokret i vođstvo Kragujevčana od 2:1.

Ovaj pogodak je prilično poremetio fudbalere Trajala, koji su počeli da prave neshvatljive greške na svojoj polovini. Jedan takav propust gostujućih fudbalera propustio je da kazni Lukić u 62. minutu, ali ne i Vićentijević, koji je u 67. minutu iskoristio priliku da postigne svoj drugi gol na utakmici i poveća prednost svoje ekipe na 3:1.

Milan Jokić definitivno nije imao sreće na ovom susretu. Nakon pogođene stative na početku drugog poluvremena, Jokić je u 73. minutu imao još jednu priliku da zatrese mrežu rivala, ali je ovoga puta njegov udarac na samoj gol liniji zaustavio jedan od defanzivaca Trajala.

Borbeni Kruševljani i pored dva gola zaostatka nisu imali nameru da istaknu belu zastavu, zbog čega su nagrađeni pogotkom u 79. minutu. Nikolić je iskoristio nesmotrenost odbrane Radničkog i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca smanjio na 3:2.

Radost gostiju trajala je svega dva minuta, pošto je Lukić svojim drugim golom na utakmici ponovo vratio Kragujevčanima prednost od dva gola.

Očekivalo se da će izabranici trenera Kovačevića rutinski privesti utakmicu kraju, ali tada je na scenu opet stupio strelac drugog gola za Trajal Nikolić, koji je sa dve sjajne asistencije u finišu susreta omogućio Ristiću i Milojeviću da se upišu u listu strelaca i postave konačnih 4:4.

RADNIČKI 1923 – TRAJAL  4:4 (1:1)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
100
Sudija: Dušan Sretenović (Kragujevac)
Strelci: 0:1 Milošević u 25, 1:1 Lukić u 44. (jedanaesterac), 2:1 Vićentijević u 57, 3:1 Vićentijević u 67, 3:2 Nikolić u 79, 4:2 Lukić u 81, 4:3 Ristić u 88, 4:4 Milojević u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Raičević, Todorović, Dragačević, Živanović, Božović, Aleksijević, Hvang, Gavrović, Vićentijević, O. Ilić, Lukić. Igrali su još: Najdanović, Varjačić, Miljuš, Petrović, Marković, Vidović i Jokić.

TRAJAL: Ratajac, Milosavljević, Petrović, Gogić, Gašić, Radmanovac, Milojević, Cvetković, Milovanović, Milošević, Đurović. Igrali su još: Jovanović, Veličković, Savić, Ristić, Bićanin, Nikolić, Mašić i Tomić.

Narednu, sedmu po redu kontrolnu utakmicu fudbaleri Radničkog 1923 odigraće u sredu, 21. februara protiv ekipe Tabana 1970.

Rtanj 3 : 0 Tabane 1970
Dunav 5 : 0 Timok
Radnički (S) 0 : 3 Jedinstvo (P)
Budućnost (P) 1 : 0 Radan
Moravac Orion 2 : 0 Ozren
Jedinstvo (B) 6 : 1 Trstenik PPT
Pukovac 0 : 2 OFK Sinđelić
Trajal 3 : 4 Car Konstantin