Opojni miris "lala"

Ribnica je u poslednjoj superligaškoj utakmici pred svojim navijačima ugostila lidera, novosadsku Vojvodinu. U nekim drugim okolnostima ovo bi bio šlager kola, ali pošto su "musketari" zapečatili svoju sudbinu ispadanjem iz elite, duel sa "lalama" bio je tek jedan superligaški obračun. Vojvodina je vrlo ozbiljno prišplaa meču, odmah je preuzela kontrolu utakmice, a Miran Kujundžić je dominirao na parketu. U trenutku kada su gosti vodili 9-15, mladi reprezentativac "lala" je imao 8 poena. Odličnim napadom srednjih blokera, čvrstim blokom Vojvodina je rutinski rešila pvi set u svoju korist 18-25.

Poslednja superligaška utakmica u Kraljevu - detalj sa meča Ribnice i Vojvodine

David Mehić je prvi set završio bez poena i sa tri greške, ali je nepogrešiv bio na početku drugoig seta. sa četiri vezana poena trasirao je gostima vođstvo od 5-8 što je nateralo Boška Mačužića da zatraži prvi predah. Ribnica je do tehničkog tajm auta uzela još samo jedan poen, dok se "teror" Mirana Kujundžića nastavio sa servisa, u tom trenutku 6 as poena. Ribnica je najviše stizala na tri poena zaostatka, Vojvodina nije dozvolila bilo kakvo iznenađenje i stigla je do očekivanog vođstva od 0-2, 20-25.

Tokom drugog seta strateg domaćih Mačužić u igru je uveo Vukmirovića i Petrašinovića, u trećem i libera Savića. Imalo je efekta, jer su "musketari" došli do igre, useli da preokrenu vođstvo "lala" na tehničkom tajm autu 9-12, u svoje drugo vođstvo u setu 14-13. Stigla je Ribnica i do tri poena prednosti 19-16, posle napada vrlo dobrog Vukmirovića, ali je posle njegove ispucane lopte u aut, Vojvodina stigla na poen zaostatka i ušlo se u neizvesnu završnicu trećeg seta. Nove greške odbojkaša domaćeg tima omogućile su Novosađanima da preokrenu rezultat, pa je klupa "musketara" kod vođstva "lala" 19-21 ponovo zatražila tajm aut. Do kraja se nije mnogo toga promenilo, greška u napadu Paunovića donela je Vojvodini pobedu u meču 22-25. Ribnica će naredni susret sa svojim navijačima imati u prvoligaškom društvu.

RIBNICA - VOJVODINA NS SEME 0 - 3 (18-25, 20-25, 22-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: A. Balandžić i G. Gradinski (Beograd)

RIBNICA: Stefanović, Trivunić 3 (2 bl), Medurić 3, Milovanović 4 (1 as), Paunović 12 (1 bl, 1 as, 6 gr), Skakić 9 (1 bl, 1 as, 5 sg), Močić (libero), Marković, Zečević, Vukmirović 8 (1 as, 3 gr), Petrašinović 2, Savić Trener: B. Mačužić

VOJVODINA NS seme: Simić 10 (3 bl), Stevanović 8 ( 4bl, 4 sg), Kujundžić 16 (6 as, 1 bl, 3 sg), Todorović 1, Suhinjin 7 (1 bl, 3 sg), Peković (libero), Bajandić, Stanković, Vemić 1, Šormaz, Perić Trener: N. Osmankač