U teškim uslovima za igru, po hladnom vremenu, Sindjelić namučio Radnički!

U pripremnom periodu potrebni su i ovakvi mečevi .Najpre, igralo se na "četvrtom,, terenu na kome je bilo više blata ,  tu i tamo snega, nego trave, sto je od igrača zahtevalo dobru pripremljenost, adaptaciju na uslove ali i veliku želju i borbenost.

Nišlije, kao i svaka ekipa koja dodje iz ovog grada , igrali su ,,prvenstvenu,, ne libeći se da uklizavaju  i startuju na granici grubog, sto im je sudija Stefan Ćirić, koji je  često , inače , blagonaklon prema gostu , dozvoljavao.

Dakle u ovom elementu fudbalske igre niški tim bio je jedino bolji. Jednim šutem na gol Ikića, pod malo čudnim okolnostima gosti su poveli. Videlo se u prvom , a posebno u drugom delu da su fudbaleriRadničkog tehnički nadmoćniji, ali po blatu i protiv takvog protivnika to cesto ne prolazi.

No treba reći i to, da iz godine u godinu , Sindjelić stabilizuje svoje redove, da ima nkoliko superligaških fudbara i da je ta njihova ambicija da se suprodtave Radničkog i plod velike želje da se konačano vrate tao gde u nekada bili.

Pirotski tim u prvom delu jeste držao više loptu u nogama, ali ih često  na teškom terenu nije slušala, tako da  su gosti uspevali da se odupru svim napadima.Ponavljam,  igrali su čvrsto, bespoštedno, što se iz njihovog ugla može i razumeti.

Da su veoma ambiciozni, pokazalo se i u nastavku, jer je ekipa iz prvog poluvremena igrala još nekih 15-20 minuta, dok je Goran Lazarević promenio skoro kompletaan tim, ostao je samo Žeradjanin.

U drugom poluvremenu još više  je došl do izražaja ta  igra ,,do noge,, i bez obzira na blatnjav teren i hladno vreme, ekipa iz drugog poluvremena delovala je dominantnije. Izjednačujući gol pao j zahvaljujući izvrsnom prodoru Žeradjanina po levoj strani, preciznoj paraleli pred gol gde je Marko Mančić u 79. minutu izjednačio rezultat.

Verujemo da će trener Lazarević imati šta da kaže igračima, ali, da ponovim ono s početka, u ovakvim mečevima, koji su ipak neophodni, po lošim vremenskim i tehničkim uslovim teško je  igrati ono što Lazarević traži. Dakle, malo je bilo mogućnosti za pravi fudbal.

Biće ih ima vremena!

Ruku na srce bilo je hladno. Tamo kraj pruge na otvorenom. Nas pedesetak upornih ostali smo do kraja , premrzli, a kako li je igračima , oni znaju. Kretati  se bilo je teško,  a još I igrati. Hladno vreme oteralo je I kolege novinare, tako da ako pročitate njihove navodne izveštaje, znajte da su ili prepisali, ili zvali iz tople sobe da pitaju.

Pojavio se na desetak minuta jedan fotograf čije će se fotografije naći na jednom portalu. Ovo istine radi. I  zbog hladnog vremn naravno!

Ako radimo, da radimo pošteno, zar ne!

Prijateljska utakmica Radnički – Sinjelić Niš 1:1 (0:1)

Prvo poluvreme: Stamenković, Stojanovski, Mančić B.,Milan  Nikolić , Dojkić, Liščević, Spasić, Jovanović, Dimitrov, Filipović, Žeradjanin.

Dugo poluvreme: Bulajić, Mančić N, Kamenović,Miloš Nikolić , Mijalković, Tolić. N.Petrov, D.Petrov ,M. Mančić, Ivković.

Strelci Ikić 0:1 u  26. minuu i M.Mančić u 79. 1:1. Sudije Stefan Ćirić, Marko Ćirić i Andjla Velev