Naisa ubedljivo savladala vicešampiona države
 U utakmici 2. kola Super lige niške rukometašice uspele su da “skinu skalp” jednom od favorita za osvajanje Kupa i Lige ove sezone. Tako je u hali “Čair” Naisa ubedljivo savladala Bekament sa 28:19, a otpor devojaka iz Aranđelovca trajao je samo tokom prvog poluvremena.
Naisa Tamara Žarković

Gošće su realizovale samo 3 od 7 sedmeraca; foto: Vanja Keser

Prvih pola sata vodila se žestoka borba na terenu, timovi su se smenjivali u vođstvu, a tek u poslednjim sekundama domaće su dale izjednačujući gol. Međutim, u nastavku se situacija potpuno zaokrenula i sjajna odbrana Nišlijki dovela je do toga da im vicešampioni države daju svega 5 golova tokom čitavog drugog dela.

Najefikasnija igračica u redovima Nišlijki bila je Tamara Žarković, koja je postigla 8 golova, od čega čak 4 u samoj završnici, a dobro je odigrala i Katarina Radović sa 6 pogodaka.

Sledeću utakmicu rukometašice Naise igraju u nedelju, 8. oktobra, od 15 sati u Beogradu protiv Juniora. Za sada je Naisa, pored Medicinara, jedina ekipa bez poraza, a šansu da im se pridruži imaće i Bor, ukoliko savlada Voždovac danas.

Super liga, 2. kolo: Naisa - Bekament 28:19 (14:14)

Hala: Čair, Niš

Sudije: Darko Stefanović i Branislav Nenadić

Sedmerci: Naisa 6 (4), Bekament 6 (3)

Isključenja: Naisa 10 minuta, Bekament 14 minuta

Naisa: Stranjanac (1 sedmerac), Karić (17 odbrana, 1 sedmerac), Ivanović, Nikolić, Milojević 2, Karalić, Žarković 8, Đoković 1 (1), Stefanović, Radović 6 (2), Simić 3, Petković, Miličić 2 (1), Tanasković 4, Filipović 2, Tatar

Simić (10 odbrana, 2 sedmerca), Nićiforović (3 odbrane), Mrlješ, Kojić 2, Preković, Stepanović, Radoičić, Anić 1, Stanojlović 2, Ilić 2, Kolak 4 (3), Rajović 3, Grbić 1, Kojić, Danilović 2, Tomić 1Bekament: