Minimalac Šamota za prvu prolećnu radost

U 15. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Aranđelovcu od ekipe Šamota rezultatom 1:0. U meču sa malo prilika, u kome su obe ekipe igrale borbeno i korektno, čini se da su domaći ipak zasluženo ostvarili prvi prolećni trijumf.

Slobodan udarac V.Petrovića sa 20 metara (intervencijom se istakao golman domaćih) u 28. minutu na jednoj i udarac glavom Komnenovića sa 10 metara (lopta zvršila preko gola) na drugoj strani je jedino vredno pomena iz ne mnogo zanimljivog prvog dela igre.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali znantno angažovanije. U 55. minutu Komnenović je šutirao sa 10-ak metara, a stativa bila saveznik golmana Jelesijevića. Najbliži golu gosti su bili u 78. minut, kada je Č.Petrović malo iskosa sa leve strane pogodio stativu, a odbijenu loptu V.Petrović nije uspeo da sprovede u mrežu. Četiri minuta kasniije, Jelesijević je neoprezno startovao u svom šesnaestercu, sudija Mihailović dosudio najstrožu kaznu, a Lekić šutirao preko gola. Kada se činilo da će se utakmica završiti podelom bodova, Nikolić je iskoristio grešku veznog reda gostiju i rutinski  poslao loptu uza leđa istrčalog Jelesijevića.

Šamot (Aranđelovac) - Sloga (Zagorica) 1:0

Igralište u Aranđelovcu. Gledalaca oko 40. Delegat: Milorad Ivanović (Darosava). Sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac), pomoćnici: MIlan Stevanović (Aranđelovac) i Đorđe Radulović (Stojnik). Strelac: Nikolić u 90. minutu za Šamot.  Žuti kartoni: Jovanović (Šamot), Jelesijević (Sloga).

Šamot: S.Milić, Jovanović, Marković, Garić, Stanojlović, Nikolić, Zirojević (od 46.Antelj), Berisavac (od 46.Lekić), Komnenović, MItrović, Đorđević (od 71. Milićević).

Sloga: Jelesijević, Stevanović, Gajić, Gušić, Dimitrijević, MIjović, Č.Petrović, J.Petrović, Milovanović (od 85. R.MIlić), V.Petrović, Popović.

Ranilović 4 : 2 Brezovac
Šumadinac (S) 8 : 2 Budućnost
B 2000 3 : 3 Partizan
Jasenica 3 : 0 Mladi rudar
Kopljari 2 : 5 Plaskovac
Šamot 5 : 2 Žabare