SLS: Rad - Radnički, za pet minuta završena priča

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da izbore povoljan rezultat na Banjici. Izgubili su od Rada rezultatom 2: 0, pa u Plejofu startuju sa šeste pozicije. U ravnopravnoj utakmici, u kojoj nije stvoreno mnogo prilika za postizanje golova, domaći fudbaleri su, za samo pet minuta, na početku drugog poluvremena stvorili nedostižnu prednost i osvojili tri boda.

U prvom poluvremenu smo na samom početku gledali klasično ispitivanje snaga i dva različita pristupa igri. Domaći fudbaleri su dugim loptama preskakali igru pokušavajući da na taj način zaposle svoje napadače, a gosti su strpljivo gradeći akcije pokušavali da dođu do gola “građevinara”. Akcije oba tima su se uglavnom završavale ispred protivničkih šesnaesteraca, intervencijama odbrambenih igrača, pa su u prvom poluvremenu zabeležene samo dve ozbiljne prilike za postizanje pogodtka. Po jedna na obe strane.

14. minutu, napadač Rada, Borko Veselinović je uposlio Arsenijevića, a vezista Rada se našao se sam pred golmanom gostiju, ali Acko Jovanović sjajno interveniše i otklanja opasnost od svog gola.

18. minutu, odličan prodor Apostolovića po levoj strani, koji je još lepše, povratnom loptom uposlio Todorovića, ali njegov šut završava za malo pored gola.

Na poluvreme se otišlo sa miroljubivih 0: 0.

Na samom startu drugog poluvremena gol za domaće fudbalere. Po desnoj strani je prošao Lutovac, uputio centaršut ka golu Radničkog, ali je lopta nekom čudnom putanjom preletala golmana Radničkog i završila u mreži iza njegovih leđa. Rezultat je glasio 1: 0 za ekipu Rada.

Tek je prošlo nekoliko minuta, a fudbaleri Rada su se ponovo radovali. Posle dobrog centršuta Jovanovića, Kaluđerović se dobro snašao i povisio vođstvo “građevinara” na 2: 0.

Do kraja utakmice su fudbaleri Rada sačuvali ostvarenu prednost, i uz sporadnične polu-šanse obe ekipe, rezultat se nije menjao. I ako, tokom celog susreta, Radnički nije imao podređenu ulogu na terenu, ipak se vraća kući bez osvojenih bodova.

STADION Kralj Petar Prvi
GLEDALACA oko 400
SUDIJE: Nenad ĐOKIĆ, Nemanja PETROVIĆ, Slobodan PAVLOVIĆ.
OPOMENUTI IGRAČI: Protić, Ćulum (Rad), Đuričković (Radnički Niš).
STRELCI: U 46′ Lutovac, u 50′ Kaluđerović (Rad)

FK RAD:  FILIPOVIĆ, Petar JOVANOVIĆ, MARAŠ, BATES, PROTIĆ, ĆULUM, STANOJEVIĆ, LUTOVAC (od 77. min MLADENOVIĆ), VESELINOVIĆ (od 81. min. DENIĆ), ARSENIJEVIĆ, KALUĐEROVIĆ (od 88. min. KRSTĆ).

FK RADNIČKI NIŠ:  JOVANOVIĆ, PETROVIĆ (od 64. min. Mladen MITROVIĆ), ĐORĐEVIĆ, LAKIĆ-PEŠIĆ, Darko BULATOVIĆ, TOMIĆ, ĐURIČKOVIĆ, MARJANOVIĆ, APOSTOLOVIĆ, MRKIĆ (od 89. min. Nikola PETKOVIĆ), TODOROVIĆ (od 71. min. Mladen MITROVIĆ).

Radnički je u ovom, regularnom delu zauzeo šesto mesto na tabeli.  Sledeću utakmicu će igrati u gostima, na Karađorđu, gde će ih dočekati domaća Vojvodina.  U nastavku takmičenja, u Plejofu, nakon utakmice sa Vojvodinom, Radnički će biti domaćin ekipama Voždovca, Radnika i Partizana, a gostovaće, pored Vojvodine, ekipama Borca, Čukaričkog i Crvene Zvezde.