Partizan opet ubedljiv, pobeđeni i Pazarci

U premijernom meču 12. kola Wiener Stadtische lige, odbojkaši Partizana su bez većeg problema savladali Novi Pazar Junior maskimalnim rezultatom i tako nastavili seriju pobeda kojih je sada 12 iz isto toliko utakmica. Obe ekipe su ušle u meč nakon važnih pobeda u prethodnom kolu kada su crno-beli savladali Crvenu zvezdu u večitom derbiju a odbojkaši Novog Pazara ekipu Mladog Radnika. Gosti su bili ravnopravni jedino u prvom setu kada su imali prednost do pred kraj seta, kada su crno-beli pojačali ritam, zaigrali bolje u odbrani i vezanim poenima došli do 25. poena. U drugom setu su odbojkaši Partizana diktirali tempo od samog početka i sigurnom igrom došli do pobede. Pokušao je trener Pazaraca, Bonić Dragan, sa nešto izmenjenim sastavom da se suprotstavi lideru u trećem setu, ali je to bio najbolji deo meča domaće ekipe i Partizan je ovaj set dobio sa ubedljivih 25-15. Meč u SC “Vizura” je trajao 73. minuta i pratilo ga je oko 200 navijača. Standardno najefikasniji kod Partizana bio je Milija Mrdak, zaustavio se na 21. poenu, dok je kod gostiju najviše poena dao Hamzagić, 13. Partizan je samo potvrdio svoju lidersku poziciju ovom pobedom i u sledećem kolu gostuje ekipi Vojvodine, dok će Novi Pazar Junior sigurno ostati na četvrtom mestu i pored poraza i u seledećem kolu gostuje Spartaku iz Ljiga.

Partizan – Novi Pazar Junior 3-0 (25:22; 25:21; 25:15)

Partizan 3 : 0 Novi Pazar-Junior
Mladi radnik 2 : 3 Spartak
Inđija 0 : 3 Radnički
Đerdap 1 : 3 Ribnica
Vojvodina NS Seme 3 : 2 Crvena Zvezda