Odbojkaški klub Niš jesenji prvak

Desetom pobedom u sezoni, kolo pre kraja jesenjeg dela Prve lige, odbojkaši Niša osigurali su prvu poziciju drugog ranga takmičenja. U 10. kolu Prve lige niški igrači savladali su Jedinstvo rezultatom 3:2 (23:25, 25:17, 25:16, 20:25, 15:12). Niški odbojkaši i dalje ne znaju za poraz. Oni su u derbiju kola savladali Jedinstvo u Staroj Pazovi i tako osigurali lidersku poziciju Prve lige. Kolo pre kraja jesenjeg dela Niš ima 3 boda više od najbližeg pratioca Kleka.

Odbojkaši Niša bez poraza u Prvoj ligi; foto: Vanja Keser

U prvom setu domaćin je vodio sve vreme i na kraju sa dva poena više dobio prvi set. U drugom je bila potpuno drugačija slika, Nišlije su zaigrale sigurnije i izjednačile u setovima.

I u trećem su Nišlije nastavile snažno i dobile tu deonicu sa 25:16. Domaćin se vratio u četvrtom setu, imao prednost i to na kraju izjednačio u setovima.

Niški tim se vratio i organizovanijom igrom osvojio peti set i dva boda na teškom gostovanju.

Posle 10. kola Niš je jedini bez poraza, a lidersku poziciju čvrsto drži sa 28 bodova.

U poslednjem kolu Niš će dočekati VGSK i time se oprostiti od takmičarske 2014. godine.

JEDINSTVO - NIŠ 2:3 (25:23, 17:25, 16:25, 25:20, 12:15)

JEDINSTVO: Nikola Lazarević, Vukašin Stanić, Dragan Manojlović, Miroslav Radišić, Nikola Majstorović, Nikola Stanišić, Mihailo Pajić, Nenad Madić, Nikola Matijašević, Filip Skokna, Nenad Paravinja, Zoran Mladenović (libero).

NIŠ: Andrej Rakić, Aleksandar Pejčić, Ivan Ristić, Dimitri Tošić, Milan Stojković, Predrag Pržić, Milan Mijalković, Nemanja Opačić, Stanko Nečevski, Aleksandar Ilić, Dušan Jović, Milan Kostadinović (libero).