Inđija povela u baraž seriji

Spartak – Inđija 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 300. Sudije: Vladimir Simonović i Nenad Davidović.

Spartak: Crnjanski 14 (1 bl, 1 sg), Jungić, Janačkov 3, Janjić 8 (2 bl, 1 sg), Elezović, Konkolj (libero), Mutpčija 2, Kecman 6 (1 sg), Medić 7 (2 as, 1 sg), Ilić 6 (2 bl), Filipaš 2 (1 sg), Stefanović 2 (1 as, 3 sg). Trener: Aleksandar Petrović.

Inđija: Škrbić 15 (1 bl, 3 as, 3 sg), Janjušević, 2 (1 bl) Vujović 6 (2 bl, 1 as(, Pešut 25 (5 bl, 2 as, 2 sg), Bračulj 8 (1 bl, 2 as), Vilimanović, Obradović, Stamenić 4 (2 bl), Stević, Perišić (libero), Grković, Čačić. Trener: Vladimir Šarenac.

Odbojkaši Inđije iznenadili su Spartak i pobedili u prvoj utakmici baraž serije za opstanak u Super ligi. Čini se da su subotičani dosta olako ušli u meč za razliku od gostiju koji su bili veoma raspoloženi, posebno Pešut koji je pravio velikih problema postigavši večeras 25 poena.

Inđija je uz dobar blok povela sa 8:1, nakon as poena Škrbića prednost gostiju je iznosila 14:11 u prvom setu. Na drugom obaveznom odmoru bilo je 16:13 za Inđiju. Spartak se vratio u meč i izjednačio rezultat na 21:21. Usledila je greška na mreži sa kojom su gosti ponovo poveli. Ponovo je proradio blok Inđije kojim su došli do set lopte koju koristi Pešut za vodstvo.

Gosti su bolje započeli i drugi set, Spartak se sredinom seta nakon bloka Ilića približio na poen zaostatka, 14:15. Međuitim, opet nisu uspeli da preokrenu rezultat. Odličan blok Inđije, Škrbić, Janjušević i Vujović zaustavili su napade Spartaka. Bračulj nekadašnji igrač subotičana donosi gostima pet set lopti, drugu koristi Škrbić za vodstvo od 2:0 u setovima.

Spartak je tek u trećem setu po prvi put poveo u meču, bilo je 3:2 u korist subotičana. Nakon dve vezane greške domaćih, Inđija preokreće na 6:8. Prednost koju su napravili na početku seta gosti su uspešno održavali. Kod drugog tehničkog tajm auta nakon dva asa Škrbića, gosti su imali velikih 10:16, i time nagovestili konačnu pobedu. Smanjili su domaći na 20:22, ali nakon greške Medića u napadu, Inđija stiže do četiri meč lopte. Iskoristili su prvu i zasluženo poveli u baraž seriji.