Žuti karton
20'
18'
Mačva bez bodova u Bačkoj

Utakmica 27. kola Super lige Srbije između OFK “Bačka” i FK “Mačva” u Bačkoj Palanci, završena je pobedom domaće ekipe od 2:1 (0:0).  Golove za ekipu Bačke postigao je Luka Luković u 59. I 86. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Mačvu bio Bojan Matić u 74.minutu.

Na stadionu “Slavko Maletin Vava” u Bačkoj Palanci, obe ekipe šanse su počele da realizuju tek u drugom delu igre. Domaćini su prvi zatresli mrežu gostujuće Mačve, pogotkom Luke Lukovića u 59.minutu susreta, dok je najbolji strelac crveno-crnih Bojan Matić nastavio svoj niz pogodaka I izborio izjednačenje za Šapane u 74.minutu. Međutim u nastavku, Luković je ponovo svojim pogotkom u 86.minutu doveo ekipu Bačke do vođstva I sva tri boda.

Šef Stručnog štaba FK “Mačva” Dragan Aničić kaže da igrači nisu imali dovoljno svežine jer ih je iscrpela utakmica sa Napretkom.

“Igrači su dali sve od sebe u ovom momentu. Imali smo kod rezultata 1-1 stopostotnu šansu da preokrenemo rezultat, mi našu nismo iskoristili, a domaćin posle toga jeste i epilog je takav kakav je. Idemo dalje još 10 utakmica je pred nama i sve je u našim rukama”, rekao je Aničić.

Mačva: Nenad Filipović (g), Filip Pejović (k), Marko Jevtić (Branislav Marković od 90.min), Lazar Ivić, Igor Ristivojević, Mladen Lazarević, Filip Arsenijević, Nenad Gavrić, Bojan Matić, Nikola Milinković (Ivan Obrovac od 72.min) i Miodrag Gemović (Predrag Jeremić od 64.min).

Žuti kartoni: Miodrag Gemović 18.min, Marko Jevtić 20.min I Nenad Gavrić 53.minut.

OFK Bačka: Nemanja Jevrić (g), Boris Varga, Nikola Dimitrijević (Damir Čeković od 46.min), Nemanja Ilić, Aleksandar Tasić, Miroslav Bjeloš (k), Filip Bajić (Miloš Bajić od 46.min), Zoran Švonja, Luka Luković, Ivan Đorić i Luka Mićić (Dino Šarac od 80.min).

Žuti kartoni: Aleksandar Tasić 62.min, Boris Varga 71.min I Miloš Bajić 77.minut.

Već u sredu, 14. marta Šapčane očekuje utakmica četvrtfinala KUP-a Srbije, kada dočekuju Crvenu zvezdu. Utakmica se igra na stadionu Mačve od 15 časova i 30 minuta. Superligaško prvenstvo crveno-crni nastavljaju u nedelju, 18. marta, kada će u okviru 28. kola, na svom terenu ponovo ugostiti ekipu Crvene zvezde.