Pobedom nad Barama produžena nada

U veoma važnoj utakmici za obe ekipe, ekipa Partizana savladala je ubedljivo goste sa 3:0 i tako produžili nadu da će uspeti da izbore opstanak. Ako bi gledali samo ovu utakmicu, onda će taj cilj biti ostvaren. Po oblačnom vremenu ali idealnom za igru, pred oko 100 gledalaca, obe ekipe su krenule otvoreno. Vrlo brzo domaći tim uspeva da dođe u vođstvo. Gosti su pokušali da naprave ofsajd zamku, ali se iz drugog plana odlično ubacio Spasojević, krenuo sam ka golmanu Vasiljeviću, i onda sa nekih 7-8 metara poslao loptu u mrežu. Igrao se 10. minut. Veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Samo deset minuta kasnije, nova radost domaćih igrača. Odlično je loptu prihvatio najbolji strelac Uroš Tomašević, i manirom rasnog golgetera poslao loptu iza nemoćnog golmana gostiju za vođstvo 2: 0. U gostujućem timu najopasniji po gol Dragovića bio je Ristić, koji je pokušao već u prvom minutu, kada su pošli sa centra, ali je bio neprecizan. Bedem pred svojim golom je odlično funkcionisao pa gosti nisu imali mnogo prilika u prvom delu.

U drugom delu gosti su nešto žešće krenuli ali su se napadi uglavnom završavali pred šesnaestercom domaćina. Pokušali su sa distance Kostić u 48, Trifunović 51. i Ristić 53, ali su bili neprecizni, ili je Dragović odlično reagovao. Gosti su u 55. minutu ostali sa igračem manje, jer se nesportski prema sudiji Diniću, poneo najbolji igrač gostiju Ristić, i sasvim opravdano dobio crveni karton. Bez ikakvog povoda je ostavio ekipu na cedilu, što je domaćoj ekipi znatno olakšalo posao da utakmicu rutinski privede kraju. Povoljne prilike za domaći tim nisu iskoristili Tomašević u 67, Kačarević 75, Filipović 81i Brajović u 86 minutu.

Ekipa Partizana je ostavila bolji utisak, znala da iskoristi svoje prilike i tako zabeleži i drugu uzastopnu pobedu, koja im produžava šansu da će uspeti da izbegne ispadanje iz lige. Utakmica sa puno duel igre, nekoliko oštrih startova, koji su od strane sudije Dinića sankcionisane sa javnim opomenama i crvenim kartonom. Suđenje dobro i bez primedbi ekipa.

PARTIZAN - BARE  3:0 (2:0)

Darosava: Strelci: 1:0 Spasojević u 10, 2:0 U. Tomašević u 20, 3:0 U. Tomašević u 87. minutu. Stadion kraj "Peštana", Gledalaca 100. Sudije: Žarko Dinić, Zlatko Marković(Batočina), Stefan Parežanin (Lapovo). Javne opomene: Dragović, Kačarević(Partizan), Trifunović, Bogićević, Ristić (Bare). Crveni karton: S. Ristić (Bare)

Partizan: Dragović, M. Dišić, A. Arsenijević, Tešić(k), L. Pavlović, A. Gajić( Brajović) U. Tomašević, (M. Petrović), D. Ranković (N. Filipović), Kačarević, Spasojević, Milićević.

Bare: Ve. Vasiljević, Pavlović (Jovanović), Glišić, Bukumirić, Gajak, Bogićević, Dobričić, Milošević, Kostić, Al. Vasiljević, S. Ristić, Trifunović.

Partizan 3 : 0 Bare
Šumadinac 3 : 2 Beli orlovi
Vinča 1 : 2 Marjan
Šumadija 3 : 2 Junkovac
Lokomotiva 4 : 1 Borac
Bokanja 5 : 3 Karađorđe