02.03.2024 SPD Radnički

Velika pobeda Radničkog u Šapcu

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U derbiju za treće mesto Super lige Srbije, na startu drugog dela takmičenja, vaterpolisti Radničkog upisali su veliku pobedu na gostovanju ekipi Šapca, rezultatom 10:6.

Pravi derbi i velika borba viđeni su od samog početka, ali je rezultatska neizvesnost potrajala samo tokom prvog poluvremena, posle čega je defanziva Kragujevčana u potpunosti razoružala rivala.

Radnički je poveo iz prvog napada, pogotkom kapitena Filipa Jankovića, ali nije uspevao da se rezultatski odlepi. Kraj prve četvrtine  dočekao je sa golom prednosti na svom kontu (4:3), ali je Šabac sedam sekundi pre kraja poluvremena uspeo da izjednači, pogotkom Aljoše Mačića (5:5).

Apostrofirali su Kragujevčani uoči ovog duela odbranu kao presudni faktor, a upravo ona im je i pomogla na putu do važnog trijumfa. Razbranio se i golman Stefan Todorovski, čija je mreža mirovala punih 15 minuta u nastavku susreta. Na drugoj strani Vićković i Pljevančić su prvi put doneli gostima dva gola prednosti u trećoj deonici (7:5), a sve je bilo gotovo dva i po minuta pre kraja kada je seriju 5:0 zaokružio upravo Vićković, za nedostižnih 10:5.

Najefikasniji bili su Nemanja Stanojević, Lazar Vićković i debitant u ekipi Radničkog, Marko Janković, sa po dva pogotka.

Kragujevčani su tako uvećali razliku na tabeli i sada Šapčanima beže pet bodova, a već u utorak očekuje ih novo gostovanje, ekipi Novog Beograda.

Šabac - Radnički 6:10 (3:4, 2:1, 0:2, 1:3)

ŠABAC – Bazen: Gradski. Sudije: Raković i Stanojević.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Novaković, Tomić, Krug, Barać 1, Stanić 1, Mačić 1, Dragović 1, Stojanović 1, Korać 1, Gavrilović, Toholj. Trener: Ličanin.

RADNIČKI: Virijević, N. Kojić, Stanojević 2, F. Janković 1, Ranđić, Gavrilović, Adeišvili 1, Dadvani 1, M. Janković 2, Vićković 2, Šulc, Pljevančić 1, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

Partizan 7 : 14 BVK Crvena zvezda
NBG Vukovi 5 : 19 Novi Beograd
Šabac Eliksir 6 : 10 SPD Radnički