Minimalac Grafičara dovoljan za tri boda

Razvojni tim šampiona Srbije prolećnu sezonu otvara protiv drugoplasirane Inđije koja igra sa najvišim ambicijama, odnosno željom da se na kraju takmičenja plasira u viši rang. Od samog starta igra se u visokom ritmu, Inđija nastupa otvoreno sa željom za nadigravanjem. Gosti su preko Radosavljevića u 11. minutu opasno pripretili, njegov udarac, sa desetak metara iskosa, Guteša je uz pomoć stative uspešno osujetio.

Grafičar je ipak prvi stigao do pogotka, igrao se 21. minut kada je golman Velimirović kratko odbio loptu posle šuta Stojanovića, na pravom mestu se našao Ćurić i "otpadak" glavom smestio u mrežu. Inđija je u 30. minutu mogla do izjednačenja samo da je pribraniji u završnici bio brzonogi Đorđević. Do kraja prvog dela igre prilike se ređaju isključivo pred golom Inđije. U 38. minutu rezantan udarac Stojanovića sa 17 metara završio je na desnoj gredi. Svoj šut je u 42. minutu oprobao i Maksimović, ali je sa oko 22 metra bio zamalo neprecizan. Najbolju priliku za Grafičar u prvom poluvremenu nije realizovao Petrović minut kasnije, Velimirović mu je odbranio šut sa 10-12 metara.

Opreznije nastupa u nastavku domaći tim, preventivno zatvara prilaze svom golu čuvajući minimalnu prednost. Gosti, začudo, prihvataju "umrtvljenu" igru, kao da su ostali bez energije. Tek u 72. minutu desila se prva interesantna situacija kada je mladi Maksimović sa ivice šesnaesterca pogodio spoljni deo mreže gostiju. Dva minuta kasnije na drugoj strani Guteša panterskom paradom skida iz rašlji šut Radosavljevića.

U 80. minutu viđena je lepa akcija gostiju, na povratnu loptu od strane Đorđevića natrčao je Mihajlović i snažnim šutem je poslao tik iznad prečke. Pojačali su gosti tempo pred kraj što je moglo uroditi plodom u 86. munutu, Grbović je sa preko 20 metara snažnim udarcem uzdrmao prečku. Do kraja susreta ljubičasti su mogli do još jednog gola, ali je to osujetio bravuroznom intervencijom Velimirović u 4. minutu nadoknade vremena, iako je Spasojević sa petnaestak metara ciljao sam ugao.

Grafičar je zasluženo stigao do sva tri boda, sledećeg vikenda na Karaburmi igra protiv OFK Beograda, dok Inđija na svojoj Toyo tires areni dočekuje šabačku Mačvu.

RFK GRAFIČAR - INĐIJA TOYO TIRES 1:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Miletić Miroslav. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Čotrić Nikola. STRELAC: Ćurić 21.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Petrović, Popović i Mbup (Grafičar), Đoković (Inđija).

GRAFIČAR: Guteša, Popović (Matić), Petrović, Embup (Spasojević), Vasiljević, Ćurić (Maksimović), Stojanović (Delibašić), Đurić, Jovanović, Vukičević, Ajdar (Mladenović).

INĐIJA TOYO TIRES: Velimirović, Kukolj (Grbović), Đoković (Tešić), Maričić, Đorđević, Vrbić, Janjić (Mihajlović), Desančić (Gajilović), Mijailović, S.Stojanović (Popović), Radosavljević.

RFK Grafičar 1 : 0 Inđija Toyo Tires
RFK Novi Sad 1921 1 : 0 OFK Beograd
GFK Dubočica 0 : 0 Tekstilac
Radnički (NB) 0 : 4 Kolubara
Jedinstvo (Ub) 1 : 0 Radnički (SM)
Metalac 0 : 0 Smederevo 1924