Druga pobeda "brzog voza"

Detalj sa utakmice Dinamo 1945-Borac (Starčevo)

U drugoj proveri fudbakeri trenera Dejana Paunkovića pružili još jednu dobri i efikasnu igru i sa četiri gola u mreži Starčevaca zabeležili pobedu. Dobru igru fudbaleri "brzog voza" krunisali su golom Vanje Đošića kada je iskoristio priliku i savladao Bujakovića. Do odlaska na odmor oba tima imali su nekoliko prilika, ali promene rezultata nije bilo. U 44. minutu Jambrušić je sa nekih šesnaest metara šutirao i udvostručio prednost svog tima.

U pauzi treneri Paunković i Tekijaški priliku su pružili ostalim igračima. Posle samo pet minuta igre gosti su smanjili golom Jankulova kada je majstorski izveo slobodan udarac sa nekih dvadeset metara. pole solo prodora Jerkov je postigao pogodak za 3:1. Najbolju akciju na meču izveli su fudbaleri "brzog voza" Ćirić, Delibašić, a strelac je bio Ergarac za konačnu pobedu svog tima. U subotu fudbaleri "brzog voza" imaće novu proveru protiv OFK Beograda na Karaburmi.

Dinamo 1945 - Borac (St) 4:1 (2:0)

SRC Strelište. Gledalaca: 50. Sudija: Bojan Džafić (Pančevo). Strelci: V.Đošić u 19, Jambrušić u 44, Jerkov u 59, Ergarac u 78 za Dinamo 1945, Jankulov u 51 minutu za Borac.

DINAMO 1945:Vuković, Koloca, V.Marković, Lunc, Čapelja, V.Đošić, Nikolić, Milanović, Bajić, Jambrušić, Malidžan. Igrali su još: Brujić, Sanader, M.Marković, Bogdanović, Kovačević, Vlajković, Ćirković, Jerkov, Ergarac, Sekulić, Delibašić.

BORAC (Starčevo): Bujaković, Graovac, Vukosavljević, Đurković, D.petković, A.Petković, P.Petrović, V.lukić, Jankulov, Mađarov. Igrali su još: Lapić,Pejčev, Maksić, Jovašević, Stevović, Andrić, A.Petrović, Bajić, Belić, S.Lukić, O.Vukosavljević.

Omladinac : Borac (Š)
Železničar (I) 3 : 2 Bečej 1918
1. Maj Ruma 0 : 3 Jedinstvo (SP)
Radnički (Z) 1 : 0 Hajduk 1912
OFK Bačka 0 : 0 Naftagas
Tisa : GFK Sloven