"Zmajevi" poraženi u nadoknadi od Čukaričkog

Na poslednjem danu priprema na Kipru, fudbaleri Voždovca doživeli su poraz od Čukaričkog rezultatom 2:1 posle 120 minuta igre. Posle regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a u naknadnih pola sata koji su šefovi struke dogovorili, Brđani su uspeli da dođu do trijumfa golom sa bele tačke.

Trener Voždovca, gospodin Mihajlo Trajković, bio je zadovoljan taktičkim nastupom svojih igrača.

Hteli smo, u dogovoru sa stručnim štabom Čukaričkog, da iskoristimo situaciju i damo svim igračima po 60 minuta, jer je to u ovom delu priprema jako važno za njih. Progresivno idemo ka tome da svi budu spremni do tog nivoa da dobiju 90 minuta. Primili smo gol iz našeg auta u otvaranju napada, to je bila taktička i individualna greška, nije nikakav problem da kažem ali je to jedino što nas je zabrinulo u celom prvom poluvremenu. Ostatak prvog dela igre i prvih 15 minuta drugog poluvremena smo odigrali jako dobro taktički i jako smo zadovoljni. I ofanzivno i defanzivno mislimo da su igrači u odnosu na sav nagomilan umor iza sebe i obim rada odradili dosta toga dobro, i sa fizičke i sa taktičke strane. Što se tiče igrača koji su ušli u igru u drugih 60 minuta, takođe generalno nema šta da se zameri. Ima tu dosta mladih igrača koji su izgledali jako dobro. Imali su određene greške, ali te greške su apsolutno normalne za njih, većini je prva utakmica protiv tako ozbiljnog i jakog rivala kao što je Čukarički. Imamo još dve nedelje do prvog kola, u Beogradu imamo generalnu probu i to će nam dati sve odgovore”, poručio je trener u stručnom štabu Marka Savića.

Čukarički je bolje otvorio meč i već u uvodnim minutima najpre zapretio Katićevom golu preko Stevanovića, a odmah potom u 4. minutu preko Stojanovića i došao do vođstva posle loše izvedenog auta.

Podigli su se izabranici Marka Savića posle primljenog gola i iz minuta u minut delovali sve sigurnije. Imali su dve šanse iz prekida koje je izvodio Matija Mitrović, a potom je i Nikša Vujanović izveo slobodan udarac koji je odbranio Kaličanin.

Dobro je funkcionisala i veza Nešković – Flemings, ali je odbrana Čuke uspevala da ih spreči da ugroze njihov gol.

Jočić je u 27. minutu ozbiljnije zapretio golu rivala šutom kojim je ciljao dalji gornji ugao gola, kao i Mitrović pred kraj poluvremena kada je sa distance uputio sjajan šut po zelji, ali je sjajno intervenisao čuvar mreže Brđana.

Odmor je bio kratak, a u istom sastavu odigrano je još 15 minuta drugog dela igre. Najozbiljniju šansu stvorila je ova 11-orka pred samu promenu kada je kapiten Đuričić poslao perfeknu loptu u prostor, ali je Jočić nažalost bio neprecizan.

Od 60. minuta šef Savić na teren je poslao Vidića, Kojića, Lukića, Antonijevića, Pirgića, Đurića, Vilku, Kolarevića, Petrovića i Skrobonju.

Posle samo pet minuta igre, najbolji strelac Omladinske lige Srbije, Bogdan Petrović doneo je Zmajevima izjednačenje. Zimska akvizicija Voždovca, Stefan Pirgić, centrirao je i servirao mladom napadaču savršenu loptu za pogodak.

Hrabro su igrali igrači Voždovca u podmlađenoj postavi i do isteka regularnih 90 minuta zadržali su nerešen rezultat.

Po dogovoru Marka Savića i Gordana Petrića odigrano je još dva puta po 15 minuta, a već na startu nadoknade Čukarički je došao do vođstva i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat. Vidić je faulirao Aleksu Jankovića u kaznenom prostoru, a kapiten Brđana Docić savladao je Gudžulića za 2:1.

Zmajevi se sutra rano ujutru vraćaju za Beograd, te će na Krovu nastaviti finalne pripreme za nastavak sezone.

Vojvodina 3 : 2 TSC
Čukarički 3 : 2 Partizan
Novi Pazar 2 : 2 Radnički (N)
Voždovac 1 : 2 Radnički 1923
Spartak ŽK 1 : 0 Javor Matis
Mladost (L) 1 : 2 IMT
Napredak 0 : 2 Radnik
Crvena zvezda 3 : 0 Železničar