26.11.2023 Stevan Davidović

Pobeda u režiji Akoša Mesaroša

U osminifinala Kupa Vojvodine, ekipa KMF Tisa iz Novog Bečeja, načinila je veliki podvig, pošto je na svom parketu pobedila četvrtoplasiranog člana Druge futsal lige, Leteći Holanđanin iz Vrbasa 5:4 (5:3).

Malo je reći da je junak ovog susreta domaći igrač Akoš Mesaroš, koji je postigao svih pet golova za svoj tim. Već na početku susreta domaći su presingom iznenadili goste iz Vrabasa, a u 3. minutu Mesaroš je postigao dva brzometna gola, što je potpuno zbunilo goste, pa raspoloženi Mesaroš već u sledećem, 4. minutu, dovodi svoju ekipu u vođstvo 3:0. Vrbašani su u 8. minutu golom Milana Opačića smanjili na 3:1, pa je izgledalo da će zaustaviti zahuktale Novobečejce. Međutim to se nije dogodilo, jer je Akoš Mesaroš, ponovo za samo dva minuta (u 12. i 13.) postigao još dva gola za, pokazaće se na kraju, nedostižnih 5:1.

Uljuljkani visokim vođstvo domaći su zaigrali opuštenije, pa gosti golom Danila Radovića u 15. i Srđana Kovačevića u 17. minutu smanjuju na 5:3, što je bio rezultat u poluvremenu.

U drugom poluvremenu vodila se velika borba, u kojoj su gosti silovito napadali, ali su Novobečejci zatvorili sve prilaze svom golu, da bi tek u poslednjem, 40. minutu Zoran Kostelnik postigao gol za konačnih 5:4.

U četvrtfinalu Kupa Vojvodine, Tisa će gostovati ekipi Bečeja.

Tisa - Leteći Holanđanin 5:4 (5:3)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 50. Sudije: Stefan Radić (Novi Sad), Branko Grmuša (Petrovaradin). Delegat: Jovo Galić (Novi Sad). Strelci: 1:0 Mesaroš u 3 minutu, 2:0 Mesaroš u 3, 3:0 Mesaroš u 4, 3:1 Opačić u 8, 4:1 Mesaroš u 12, 5:1 Mesaroš u 13, 5:2 Radović u 15, 5:3 Kovačević u 17, 5:4 Kostelnik u 40. minutu.

Tisa: RADOSAVLJEV, IKRAŠEV, ĐUKIĆ, MESAROŠ, DRAŽIĆ, Ćurčić, Salihović, Josimović, Stojanov, Vinović

Leteći Holanđanin: VELJKO MARKOVIĆ, RADOVIĆ, GRUBAČIĆ, KOVAČEVIĆ, DRAGNIĆ, Šoškić, Miljan Marković, Kostelnik, Opačić

Piše: Stevan Davidović

Hram 2 : 4 Ekonomist
Bele crkve 8 : 7 Kalča
Partenon 5 : 1 Gvozdeni puk
Leskovac 7 : 3 Kragujevac Wild Boars
Leteći Holandjanin 6 : 6 Požarevac