Borac porazio Želju

Borac, Banja Luka

Borac je danas na svom terenu slavio pobjedu protiv Željezničara u susretu 14. kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 3:2.

Domaćin je odlično otvorio meč na Gradskom stadionu u Banjaluci i već u šestoj minuti stigao do vodstva, a pogodak za 1:0 je postigao Zoran Kvržić. Borac je ponovo zaprijetio golu gostiju u devetoj minuti susreta. Nišić je pokušao sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola, da bi potom u 16. minuti Kosorić spasio svoj ekipu nakon šuta Blagajića.

Kvržić je bio u dobroj situaciji u 21. minuti nakon loše reakcije Muftića, a onda su Plavi zaprijetili iz kontranpada, ali Drljo nije na vrijeme uposlio svog saigraća.

U 25. minuti je Kvržić poveo odličnu akciju, dodao je loptu do Čavića, koji je potom uposlio Lukića, koji pogađa za 2:0.  Poslije drugog gola banjalučkog tima, uslijedio je opuštanje kod ekipe koju sa klupe predvodi Vinko Marinović. To je u 30. minuti znao iskoristiti Krpić. Galić je uspješno pronašao svog saigrača, koji je golom smanjio vodstvo Borca na 2:1, a do kraja prvog dijela meča, više nije bilo prilika, pa je Borac na pauzu otišao sa prednošću od jednog gola razlike.

Drugo poluvrijeme je sjajno otvorio banjalučki tim, ali je Jokić glavom šutirao i poslao loptu preko protivničkog gola. Potom je novu šansu imao Borac, a nakon greške Dubačkića, lopta dolazi do Lukića, koji je iz odlične situacije poslao loptu visoko preko gola. U 62. minuti, Mekić je šutirao sa nekih 30-ak metara, odnosno sa velike distance, ali nije uspio da ugrozi gol banjalučke ekipe.

Dvije minute kasnije, Plavi su zamalo došlo do izjednačenja. Jokić je loše vratio loptu prema Mijatoviću, koja prolazi pored njega, ali Kvržić je u posljednji čas izbacio loptu iz svog šesnaesterca. Igrala se 67. minuta, pokušao je Ćosić da savlada golmana Borca, ali on je sjajno zaustavio udarac igrača Željezničara. Samo minut kasnije, Mijatović je napravio veliku grešku.

U pokušaju da ispuca loptu, lopta je pogodila Krpića od kojeg se lopta odbija u mrežu za izjednačenje rezultata od 2:2. Ipak, ovaj rezultat se nije mijenjao sve do 94. minute, kada je pobjedu banjalučkoj ekipi od 3:2 donio Ranko Jokić Ujedno, to je bio posljednji gol na Gradskom stadionu, a sa osvojena tri boda protiv Plavih, banjalučki tim je završio na prvom mjestu ligaške tabele i na svom kontu sada ima 33 boda, dok je Željezničar sada sedmi sa 18 bodova.

Borac - Željezničar 3:2 (Kvržić 6‘, Lukić 25, Jokić 94‘, - Krpić 30‘, 68‘).

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Velež 3 : 0 Zrinjski
Tuzla City 2 : 0 Široki Brijeg
Posušje 0 : 1 Sarajevo
Borac 3 : 2 Željezničar
Sloga 4 : 1 Igman