Pobeda "brzog voza" na oproštaju od svojih navijača

Fudbaleri Dinamo 1945

U poslednjem meču pred svojom publikom ove jeseni fudbaleri "brzog voza" ostvarili su pobedu i pokazali da su u ovom trenutku bolji od gostiju iz Bačke Palanke. U prvom poluvremenu nije bilo pravih prilika za gol, jedino su gosti pokušavali preko kapitena Anđelkovića koji je dva puta šutirao ka golu sigurnog Tasića.

U drugom poluvremenu domaći tim bio je opasniji i imao više od igre. U 50. minutu rezervista Tasić je mogao da dovede goste u vođstvo, ali je šutirao preko gola Tasića. U 71. minutu kapiten Vukašin Marković je centrirao, a Čižik glavom šutirao pored gola gostiju. U 80. minutu najlepši momenat na utakmici kada je Goran Brkić sa nekih dvadesetak metara šutirao i pogodio same rašlje gola nemoćnog Ćulibrka za vođstvo Pančevaca. U poslednjem minutu meča još jedan prelepi pogodak u mreži gostiju, Bogdanović je centrirao, a Pavel Čižik makazicama zatresao mrežu za konačnih 2:0.

DINAMO 19452 - OFK BAČKA 2:0 0:0

Pančevo - Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Ivan Repček (Vrbas). Strelci: Brkić u 80, Čižik u 90. minutu. Žuti kartoni: Klještan, Brkić, V.Marković (Dinamo 1945), Anđelković (OFK Bačka). Igrač utakmice: Čižik.

DINAMO 1945: Tasić, Klještan, Lakić-Pešić, Košanin, Čižik, Bogdanović, Brkić (od 90. Kolocka), Petrović (od 68. Bojić), V.Marković, Jambrušić (od 46. Mi.Marković ), S.Đošić (od 46. Jovnaš).

OFK BAČKA:Ćulibrk, Vještica, Jakovljević, Jelić (od 46. Tasić), Trifunović (od 89. Jevtić), Veselinović, Anđelković, Gagić, Milijašević, Stamatović (od 62. Bajić), Jovišć.

Borac (Š) 2 : 0 Jedinstvo (SP)
Hajduk 1912 4 : 1 Bečej 1918
Naftagas 3 : 0 Omladinac
GFK Sloven 2 : 1 Železničar (I)
OFK Kikinda 5 : 1 1. Maj Ruma
Podunavac 1 : 0 Radnički (Z)