16.10.2023 Stevan Davidović

Novobečejci prekinuli post

Kapiteni i sudije pre početka susreta (foto: Stevan Davidović)

Posle tri uzastopna poraza, fudbaleri novobečejskog Jedinstva su, u 10. kolu Područne lige Zrenjanin, uspeli da prekinu tronedeljni post, pobedom protiv Crvene zvezde iz Vojvoda Stepe (2:0), zahvaljujući pre svega hrabrom i veoma borbenom igrom.

Početak susreta pripao je domaćim fudbalerima, da bi u 6. minutu kada je u kaznenom prostoru gostiju oboren Mihajlo Mihajlović, mladi sudija Vuk Cvetković dosudio kazneni udarac. Očekivalo se da će to biti lak zadatak za iskusnog Nikolu Mesaroškog, međutim njegov plasirani udarac golman gostiju Petar Knežević lako je zaustavio. Međutim taj promašaj nije obeshrabrio izabranike trenera Dragana Vukajlovića, koji su nastavili sa veoma agresivnom igrom, da bi se u 20. minutu posle lepe akcije Nikola Mesaroški iskupio, kada je sa leve strane preciznim udarcem doveo svoj tim u vođstvo 1:0.

Imali su domaći u prvom delu utakmice još nekoliko lepih prilika, ali su kao i na prethodnim susretima bili nespretni pred golom protivnika. U nastavku gosti su sve podredili napadu, a domaći to ne koriste da preko brzih kontri dođu do drugog gola. U 83. minutu došlo je do sporne situacije sudija Cvetković je najpre dosudio kazneni udarac za goste, kada je golman Barkoci padom u noge  sprečio napadača gostiju, ali je na intervenciju pomoćnog sudije preinačio ovu odluku, pošto je golman domaćeg tima prvi stigao do lopte. Naravno da je to izazvalo burno reagovanje igrača oba tima, što je rezultiralo sa nekoliko žutih kartona, a u ovom susretu sudija Cvetković ih je pokazano ukupno 10, najčešće zbog prigovora i nesportskog ponašanja. Susret je nastavljen bez većih tenzija, da bi se duhovi potpuno smirili u 88. minutu, kada  su domaći posle brze akcije i drugog gola Nikole Mesaroškog, došli u vođstvo 2:0, što je bio i konačni rezultat.

U 11. kolu Jedinstvo igra u Mokrinu sa Delijom, dok Crvena zvezda u Vojvoda Stepi dočekuje Bilećanin iz Sečnja.

Jedinstvo - Crvena zvezda 2:0 (1:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 150. Sudija: Vuk Cvetković (Zrenjanin). Strelac: Mesaroški u 20. i 88. minutu. Žuti kartoni: Barkoci, Eremić, Vrebalov, Koledin, Mihajlović (Jedinstvo), Risto Komnenović, Barbot, Jeftenić, Mijatović, Delić (Crvena zvezda)

Jedinstvo: Barkoci 8, Perić 7, Eremić 8, Mesaroški 8, Veselinović 7 (Obradović 7), Salihović 7, Vrebalov 7, Koledin 8 (Kevrešanov), Mihajlović 8 (Stojanov), Josimović 7 (Farkaš), Kovačev 8

Crvena zvezda: Knežević 8, Kuburović 7 (Ivančević), Dušan Komnenović 7, Barbat 6, Risto Komnenović 7, Vukojević 6 (Vujović 6), Jeftenić 6, Kostić 6, Jelovac 7, Mijatović 6, Delić 7

Piše: Stevan Davidović