Sloga u Lozni bolja u komšijskom derbiju

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U okviru 10 .kola prve Rasinske okružne lige na stadionu kraj Morave u Lozni se odigrao komijski derbi izmedu domaće Sloge i Gradine iz Pejovca. Domaćin je bio bolji I slavio rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu se uglavnom igralo na polovini koja je pripadala gostima iz Pejovca gde su domaći imali vise od iogre ali bez konkretne završnice. Bilo je uzbudjenja pred golom Stanojevića kojom prilikom su se ispromašivali Andrejić, Milojević i ostali igrači Sloge.

Drugo poluvreme je počelo golom u 50. minutu. Sudija Stojanović je dosudio Slobodan udarac takozvani skraćeni korner sa desne strane. Loptu je namestio Milošević i uputio odličan centaršut u srce šesnaesterca Gradine. Tu je najviši u skoku bio Ilija Milojević koji glavom smešta loptu u donji levi ugao nemoćnog Stanojevića. Od tog trenutka gosti preuzimaju inicijativu i kreću sa njihovom igrom kratkih pasova gde su prednjačili Pecić i Vasić, ali bez konkretnog završnog pasa prema našadaćima. Fudbaleri Sloge su stali u blok i brzim kontranapadima su stvorili 5-6 stopostotnih šansi koje je bilo teže promašiti, ali su se Andrejić i ostali utrkivali ko će bolje da promaši nemoguće. Imali su gosti dosta sreće. I kako to obično biva kada se ovakve šanse promise dolazi do kazne koja je ovoga puta izostala zahvaljujući izvanrednoj odbrani Savića.

Bila je ovo još jedna zaslužena pobeda u komšijskom derbiju. U sledećem kolu fudbaleri Soge gostuju ekipi Jastrebca iz V.Šiljegoca dok Gradina dočekuje ekipu Dedine-

Sloga (L)  -  Gradina  1:0  (0:0)

Stadion kraj Morave u Lozni gledalaca: 50. Sudija Stojanović Dušan 7 (Kruševac). Strelac Milojević Ilija u 50. minutu.  Igrač utakmice: Milosavljević.

Sloga (L): Savić 7,5, S.Nedeljković 7, Milošević 7, Milovanović 7, Andrejić 7, Milojević 7,5, Milosavljević 7.5, Mladenović  7 (od 68 Stojanović), Ma. Kovačević 7, A.Vasiljević 6,5 (od 46 Stefanović 7), Mš.Kovačević 7.

Gradina: Stojanović 7, Milić 6,5, Antelj 6, Vasić 6,5, Maksimović 6,5 (od 77 Marjanović), Jovanović 6,5, Lukić  6,5, Vasović 6, Mitrović 6, Nešić 6,5, Pecić 7

Rubin 4 : 2 Jastrebac
Sloga (L) 1 : 0 Gradina
Dedina 0 : 1 OFK Kopaonik 1931
Sloga (D) 1 : 2 Trudbenik
Gornji Stepoš 3 : 0 Parunovac
Sloga (Ć) 4 : 1 Bošnjane