Mladići Rada ciglu po ciglu grade novu tvrđavu na Banjici

Krenuli su "građevinari" sa "zidanjem" bodova, materijal za nastavak gradnje potražiće danas od Dobanovčana, ekipe poljuljanog morala koja je stigla od gromoglasno najavljivanog pretendenta na titulu, pre početka prvenstva, do borbe za goli srpskoligaški život.

Aktivna je igra na obe strane terena, ali su odbrane bolji delovi ekipa tako da nije viđena nijedna izgledna prilika za postizanje gola do 31. minuta. Tada je Repac sa nekih 12-13 metara uzdrmao stativu gola gostiju, sreća je pogledala Dobanovčane. Lepo mladi Radovci igraju u polju, ali ono što nedostaje je završni pas, tako da je prvi period završen bez golova.

Nastavak je preslikano prvo poluvreme, veće htenje i posed lopte su na strani momaka sa Banjice, međutim poslednjih 25 metara pred golom protivnika su prava enigma za njih. Tek u 65. minutu Popesković ima polu priliku, šutira sa nekih desetak metara iskosa, tik kraj stative Dobanovčana. U 76. minutu Samardžija je pobegao odbrani gostiju, međutim kad je trebao da zada završni udarac traljavo je šutirao pa je lopta odskakutala pokraj gola.

A onda na kraju, u trećem minutu nadoknade, gosti imaju veliku priliku koju ne realizuje Mihailović šutirajući sa 7-8 metara pravo u golmana Rada. Doduše bilo bi nepravedno da su uzeli sva tri boda iz jedne jedine prave šanse na meču.

Mladići Rada sa prosekom od 17,5 godina nastavili su sa "kljucanjem" bod po bod, nadajući se da će na Banjicu stići neki lepši i uspešniji dani. Naredno kolo "građevinari" gostuju u Bariču, a Budućnost u Dobanovcima dočekuje lidera sa Bulbuldera.

RAD - BUDUĆNOST 0:0

STADION: FK Rad. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Raščanin Aleksa i Nikolić Aleksandar. ŽUTI KARTONI: S.Rupar i Živanović (Rad), Radović (Budućnost).

RAD: Martinović, S.Rupar, Radošević, A.Rupar, Živanović, Bezarević, Nenadović, Repac, Popesković (Ivić), Panev (Samardžija), Nenadović (Nikolić).

BUDUĆNOST: Novaković, Lučić, Donevski, Radović, Mališ (Aćimov), Đorđević, Tenjović (Stoisavljević), Đurić (Sićović), Đurković (Dimić), Mihailović, Zorica.

Radnički 1 : 1 Jedinstvo
Studentski grad 0 : 3 Zemun
Sinđelić 1 : 1 PKB
Teleoptik 1 : 1 BASK TEK
GSP Polet Dorćol 1 : 1 Ušće Novi Beograd
Brodarac 1 : 2 Prva iskra