27.08.2023 Dragan Pejić

Crnjanska "niska" za "biser" duža

FK BUDUĆNOST- Stoje - Markov, Kučurev, Pekić, Stanić, Kovačević i Stojičić. Drugi red - Ajdarić, A. Prokin, Kondić, Vlaučin i Mastilo - foto: Dragan Pejić

Pobedonosni niz pobeda iz prošlogodišnjeg prvenstva, koji ih je uveo u Vojvođansku ligu, fudbaleri ''Budućnosti'' iz Srpske Crnje su nastavili i u ovom rangu takmičenja. U prva tri kola ostvarili su dve pobede i remi i zaposeli čelo tabele! Navikli momci da tu stoluju, pa im se ne pada naniže! Kako juče, tako danas a verovatno i ubuduće!

Posle tesne ali zaslužene pobede u prvom kolu protiv BAK-a i remija u drugom kolu u Banatskom Karađorđevu, pobedili su, u trećem kolu, u lokalnom derbiju, veoma kvalitetnu ekipu Crvene zvezde iz Ruskog Sela sa 1:0. Skroman rezultat, pa još postignut u drugom minutu nadoknade, ostavlja utisak da je pobeda postignuta jedva, no za svakog ko je bio na utakmici - nije tako. Crnjani su u potpunosti nadigrali goste, imali stalnu inicijativu, stvarali i promašivali šanse da bi im se sreća, tj. sportska pravda, osmehnula tek u nadoknadi! Doduše, treba reći da su Crnjani nastupili bez četvorice standardnih prvotimaca - Stanića, Hovaneca, Leđanca i Pekića (svi povređeni na prethodnoj utakmici u B. Karađorđevu) što se i te kako odrazilo na igru.

Na temperaturi + 38C fudbaleri oba tima su se u prvom poluvremenu veoma mučili, jedva trčeći i dišući. Idgaro se, dakle, tromo, nekvalitetno i nefikasno.

Vremenske (ne)prilike ni u drugom popluvremenu nisu bitno popravljene, ali su Crnjani smogli snage da ambicioznije i snažnije jurnu do pobede. Imali su stalnu inicijativu, stvarali polušanse i šanse i bilo je samo pitanje kada će konačno postići pogodak. Goran Vlaučin i Marko Mastilo su se razigrali u veznom redu i svojim driblinzima i kvalitetnim proigravanjima odbranu gostiju latentno držali u opasnosti po gol. Međutim, odsustvo iz tima Jovana Pekića, ubojitog centarfora, se veoma osetilo i pokazalo kao velika sreća za gostujuću odbranu. Jer, Crnjani su praktično igrali bez pravog špica sve do 58. minuta kada je trener Zečević u igru ubacio svog ''mister promašaja" - Žarka Perina koji se konačno razigrao i predstavljao nerešivu enigmu za protivničku odbranu. Ovaj mladić je veoma napredovao u poslednje vreme, jer je dolaskom iskusnog Pekića, i od njega puno naučio! Mogao je i ranije, ali pobedonosni pogodak je postigao tek u drugom minutu nadoknade. Doduše, nije mu bilo teško jer je posao pre toga odredio izvanredni Vlaučin. U trku je, ko zna po koji put, predriblovao dvojicu pprotivnika, loptu idealno uputio na peterac gostiju gde ju je Perin rutinski sačekao i sproveo u mrežu!

Žarko Perin - Kivac , "mister promašaja" postaje golgeter - foto: Dragan Pejić

Da ne duljimo. Crnjani su ostvarili očekivanu i zasluženu pobedu. Sledeće sedmice je novi derbi - protiv znatno jačeg protivnika, pa još u gostima - ''Slobode'' u Novim Kozaracima. Ako se u tim vrate četvorica pomenutih prvotimaca, a najverovatnije hoće, Crnjani će otići po novu pobedu, jer tradicionačlno dobro igraju u Kozarcima, a, rukzu na srce, u ovom trenutku su objektivno kvalitetniji tim od komšija.

SRPSKA CRNJA: Igralište ‘’Budućnosti’’. Gledalaca oko 300. Sudija Stefan Pjevac 8 (Zrenjanin), žuti kartoni - Markov i M. Savin kod ‘’Budućnosti’’ a Čudanov kod gostiju. Strelac: Žarko perin u 90+2.

BUDUĆNOST: Kuručev 7, Markov 7,5, Kovačević 7,5 (M. Tomin), Vlaučin 9, Ajdarić 8, Mastilo 8, Kondić 7, Savin 7 (Perin 8), J. Tomin 6 ( Klaić 7), Stojičić 7 i Stričević 8.

CRVENA ZVEZDA: Miškov 7, Laništanin 7,5 Mirkonj 7, Cvijanović 7, Novković 7, Vojvodić 7, Čudanov 7, Zečević 7,5, Čubrilo 6, Kresoja 6 (Kovačević) i P. Bajić 6 (M.Bajić).

Piše: Dragan Pejić

Radnički (K) 3 : 3 Borac
OFK Proleter 1 : 1 Begej
Jedinstvo (V) 2 : 2 Sloboda
Budućnost 1 : 0 Crvena zvezda
ŽAK 3 : 0 Jedinstvo (BK)