27.12.2007 srbijasport.net

Pobeda “musketara” u Pančevu
Odbojkaši Ribnice trijumfovali su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije. “Musketari”  su u Pančevu savladali Borac iz Starčeva sa 3:0, po setovima 25:20, 25:19 i 25:22. Za samo 72 minuta igre Ribnica je odigrala dobro protiv lidera Prve B lige, koji je do sada bio bez poraza u prvenstvenim utakmicama. Borac nije bio miljenik sreće prilikom žreba, jer je Ribnica ove sezone jedna od najboljih ekipa u zemlji, pa je poraz donekle i bio očekivan, ali se sigurno očekivala veća neizvestnost. Revanš utakmica će se odigrati u petak, 28. decembra od 19,00 časova u Hali sportova u Kraljevu.
Plasman u polufinale, odnosno na Finalni turnir Kupa Srbije, izboriće pobednici četvrtfinalnih utakmica. U slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, o plasmanu u polufinale odlučivaće set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, o plasmanu će odlučivati poen količnik.