Cicipas i Nadal u polufinalu

Stefanos Cicipas plasirao se u prvo Gren Slem polufinale. Nakon pobjede nad Federerom, mladi Grk bio je bolji i od Bautiste sa 3-1. Od samoga starta vidjelo se da nas čeka velika borba. U završnici prvog seta Bautista je popustio i Cicipas brejkom dobija set sa 7-5. Ipak, Španac se nije lako predao i sa 6-4 dobio je drugi set. Identičan rezultat bio je i u trećem setu ali njega je dobio Cicipas. Četvrti set bio je najzanimljiviji i otišao je u taj brejk. Mirniji je bio Cicipas i na kraju je došao do velike pobjede.

Za finale Cicipas će igrati u četvrtak protiv Rafe Nadala. Nadal se prilično lako obračunao sa Amerikancem rodom iz Siera Leonea, Frensisom Tijafoom. Nadal je slavio sa 3-0 a po setovima je bilo 6-3, 6-4 i 6-2.