PL: Siti naneo prvi poraz Liverpulu

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su na svom terenu Liverpul sa 2-1.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta negledljivo. Prvu sjajnu šansu imao je Liverpul. Ederson je odbranio udarac Maneu. U nastavku akcije Stons panično napucava Edersona ali stiže da izbije loptu sa gol linije. David Silva je imao dobru šansu sa druge strane koju ne koristi. Ipak, Siti dolazi do prednosti. Bernardo je asistirao a Aguero sjajno pogodio.

Drugo poluvrijeme počelo je u sporijem ritmu. Liverpul nije briljirao ali su došli do izjednačenja. Robertson je asistirao a Firmino je pogodio. Tu se utakmica rasplamsala. Siti u takvoj igri ponovo dolazi do prednosti. Sterling je uposlio Sanea koji pogađa za 2-1. Potom je zicer imao Aguero ali Alison je sjajno odbranio. Do kraja nije bilo promjene rezultata i Siti se vratio u borbu za titulu.

Liverpul ima 54 boda nakon 21. kola. Drugi je Siti sa 50 dok Totenhem ima 48.