Dinamo preokretom i sa igračem manje do pobede

Uspeo je Dinamo da prekine niz od osam vezanih poraza i to preokretom, na gostujućem terenu, a sa igračem manje u završnici meča. Vranjanci su slavili u Zemunu, protiv istoimenog tima sa 2:1, u poslednjem kolu Superlige pred dvomesečnu zimsku pauzu.

Osam žutih kartona bilo dodeljena na utakmici, od čega tri u sudijskoj nadoknadi vremena; foto: Vanja Keser

U dva puta odlaganom meču 21. kola Superlige bolje su se snašli fudbaleri sa juga Srbije. Zemun je prvi poveo, pogotkom Nemanje Vučića u 15. minutu. Rezultat je bio na snazi narednih pola sata, ali je u samoj završnici poluvremena Mlađan Stevanović pogodio za jednak rezultat na pauzi.

Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu, Vranjanci su i poveli, a ovog puta strelac je bio Davor Nedeljković. Iako je 22-godišnji vezista u 85. minutu isključen zbog drugog žutog kartona, Dinamo je uspeo da sačuva prednost i zabeleži tek treću pobedu u Superligi, a prvu u gostima.

Iako ova tri boda nisu bila dovoljna za beg od “fenjera”, jesu za nešto mirnije “zimovanje”. Sada Vranjanci imaju 10 bodova, dok Zemun, koji je na pretposlednjoj poziciji, ima 15.