Odbojkaši Niša naneli prvi poraz lideru Prve lige!

Pobednički niz odbojkaši Niša nastavili su i u 12. kolu Prve lige kada su zabeležili 11. pobedu zaredom (3:2) i to nad do tada neporaženom kraljevačkom Ribnicom, liderom drugog ranga takmičenja. Iako niška i kraljevačka ekipa imaju isti broj pobeda i poraza, Niš ostaje na drugom mestu jer ima četiri boda manje.

Nišlije pobedile u deriju Prve lige; foto: JV / Vanja Keser

Nišlije su se na svom terenu "osvetile" Ribnici za poraz u prvom kolu Prve lige, ali su Kraljevčani uspeli da "otkinu" bod.

Prvu deonicu bez problema su dobili domaći igrači, koji su nakon uvodne neizvesne borbe, poveli sa 9:6 i do kraja održavali i uvećavali prednost do konačnih 25:14.

U drugom setu bilo je izjednačeno, ali je Ribnica, zahvaljujući dobrim servisima Belmina Begića, napravila osetniju prednost i na tehnički tajm-aut otišla sa vođstvom od 12:8. Nišlije su uspele da dođu do minus jedan (13:14), ali ne i do preokreta, pa je gost dobio ovaj set sa 25:19.

Odbojkaši Ribnice su poveli sa 4:0 u trećem setu, ali je serijom 5:0 Niš preokrenuo i poveo sa 19:18. Tores je sa šest poena predvodio Niš do osvajanja treće deonice (25:21).

Nakon izjednačene igre u četvrtom setu, odbojkaši iz Kraljeva su uspešnim blokovima vezali pet poena i poveli sa 19:13. Do kraja ovog seta su, bez problema, održavali prednost i izjednačili u setovima na 2:2.

Borba dostojna derbija ovog ranga nastavljena je i u poslednjem setu. As-poenom kapitena Milana Stojkovića Nišlije su povele sa 7:4, ali su gosti izjednačili (9:9). Aleksa Nestorović i Adalberto Tores preuzeli su odgovornost i Niš je upisao važnu pobedu (15:12).

U narednom kolu Nišlije treba da gostuju Kosovskoj Mitrovici.

NIŠ - RIBNICA 3:2 (25:14, 19:25, 25:21, 17:25, 15:12)

Trajanje meča: 116 minuta. Sudije: S. Simić (Obrenovac) i S. Zotović (Beograd).

NIŠ: Nestorović, Tores, Trivunić, Stojković, Rakić, Opačić, Jović (libero), Nikić, Jovanović, Tokić, Živanović.
RIBNICA: Stefanović, Begić, Vukmirović, Petrašinović, Milovanović, Usiljanin, Močić (libero), Paunović, Skakić, Peković, Gajović, Zečević.