Srbija neslavno protiv Šveđanki: Poraz u poslednjim sekundama!

Odlična odbrana Srbije napravila je razliku u prvom poluvremenu. U tom segmentu igre briljirale su Slađana Pop Lazić i Dragana Cvijić, koje su u periodu od 17. do 27. minuta gotovo u potpunosti paralisale napad Šveđanki, koje su postigle samo dva gola, a izabranice selektora LJubomira Obradovića otišle sa 7:7 na 13:9.

Sjajne šuterske role Katarine Krpež Šlezak i Sanje Radosavljević doprinele su raznovrsnoj igri u napadu, koji je dobro funkcionisao sve dok se u poslednja tri minuta nije ušlo u problem sa isključenjima. Srpkinje su završile prvi deo sa dva igrača manje, a Šveđanke su se približile na 13:11.

Par grešaka na startu drugog poluvremena, ali i raspoložena Filipa Iden na golu Šveđanki, u potpunosti su vratili rivala u meč, koji je u 36. minutu poveo 14:13 zaključivši seriju 7:0, što je bio signal da selektor Obradović zatraži tajm-aut.

Vezale su Lekić i Kržeš Šlezak dva gola, preokrenule na 15:14, razbranila se i Marija Čolić, ali je sa druge strane Iden bila gotovo pa nesavladiva. Dolazile su do pozicije za gol srpske igračice, ali je iskusna Šveđanka donela prevagu za 17:19 u 49. minutu.

Boljitak u srpskom napadu donela je mlada Aleksandra Vukajlović, a na njenu asistenciju Dijana Radojević je izjednačila na 19:19 u 53. minutu. Odgovornost su na drugom strani preuzele najiskusnije Roberts i Gulden i dovele svoj tim na 19:21 tri minuta pre kraja. Slađana Pop Lazić uspela je da smanji na 20:21. Dragana Cvijić pogađa stativu u 59. minutu, ali Jelena Lavko uspeva da izjednači 30 sekundi pre kraja. Gol odluke postigla je Alm par sekundi pre kraja.SRBIJA – ŠVEDSKA 21:22  (13:11)

Selektor reprezentacije Srbije, Ljubomir Obradović, ovako je video nesrećan poraz od Švedske 21:22 (13:11) u drugom kolu grupe A u Nantu.

Bila je ovo odlična rukometna predstava. Na kraju, posle 60 minuta, Šveđanke su bile bolje za taj jedan gol. Promašili smo puno šuteva, čak 10 sa šest metara i četiri iz kontranapada. Prevagu je donela njihov golman Iden. Čestitam Švedskoj, a mi idemo dalje. I Šveđanke su izgubile od Danske pre dva dana, pa su se podigle. Tako i mi razmišljamo. Jedan poraz ne znači ništa.. Idemo na Dansku za dva dana – rekao je Obradović.

Dvorana u Nantu

Gledalaca – 4.000

SRBIJA:  Radosavljević 4, Krpež Šlezak  7 (6), Lekić 1, Števin, Lavko 2, Kovačević, Nikolić, Radojević T , Pop Lazić 3 , Radojević D 1, Vukajlović, Tomašević pet odbrana, Stoiljković 3, Cvijić, Čolić, Dmitrović

ŠVEDSKA: Bundsen, Iden, Melegard 3, Stromberg 1, Blom 1, Roberts 1, Sand, Lundstrom, Gustin 3, Lagerkvist 2, Gulden 4 (2), Blomstrand 1, Hagman 1, Masing, Jakobsen, Alm 5

REZULTAT: 4:3 (8.) 6:4 (12.) 7:7 (17.) 9:7 (19.) 11:8 (22.) 13:9 (27.) 13:14 (36.) 16:15 (40.) 17:17 (45.) 17:19 (49.) 19:19 (53.) 19:20 (56.)