Het trik Haskića za plus četiri

Kako se i očekivalo Nišlije su na gostovanju u Surdulici, gde ih je ugostio Dinamo iz Vranja, rezultatski ubedljivo savladali svoje domaćine. Dobra partija mladog golmana Ristića, na golu Dinama, nije bila dovoljna da Vranjanci zabeleže bolji rezultat osim ubedljivog poraza.

Trostruki strelac je bio Haskić, koji je načeo mrežu domaćina u 33. minutu pogodivši iz jedanaesterca. Bosanski internacionalac je svojim drugim golom, u 44. minutu, duplirao prednost Radničkog i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Do kraja utakmice su pogađali još i Stanisavljević u 60. minutu, a “tačku na i” je stavio Haskić svojim trećim golom u 64. minutu.

Četiri gola Radničkog su učvrstile niški tim na drugoj poziciji i polako, ali sigurno, iz kola u kolo, odmiču svojim pratiocima, pa sada u odnosu na Partizan beže četiri, a Čukaričkom šest bodova.

Sledeću utakmicu Radnički će odigrati ponovo u gostima. Ovog puta će im domaćin na krovu tržnog centra biti ekipa Voždovca, a meč je zakazan za sredu 5. decembra.

DINAMO (V) : RADNIČKI NIŠ 0:4 (0:2)

Stadion Radnika u Surdulici
Sudije: Aleksandar Vasić, Dejan Potočan, Goran Beljin
Strelci: - 0:1 u 33. Haskić (iz kaznenog udarca), - 0:2 u 44. Haskić, - 0:3 u 60. Stanisavljević, - 0:4 u 64. Haskić.
Žuti kartoni: Noma (Radnički Niš)

DINAMO VRANJE: Ristić, Ilić, Pavišić, Gašić, Vukajlović, Stevanović, Jokić, Onimisi (od 46. Đurišić), Nedeljković, Suraka (od 46. Ratković), Dimitrov (od 67. Stevanović).

RADNIČKI NIŠ: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković, Drinčić (od 70. Aleksa Jovanović), Noma (od 63. Damnjanović), Grbić, Stanisavljević, Ranđelović, Haskić (od 70. Nikodijević).