Derbi, pa događaji kao na traci

Bilo je na prvoligaškoj derbi utakmici koja je odigrana u Gornjem Milanovcu svega onog zbog čega je ova igra i najpopularnija na svetu. Golovi, prilike za postizanje novih, penal, isključenje!

Srđan Blagojević, foto: Anđelko Belić

Uz to i uvek sjajan ambijent na možda i najlepšem fudbalskom stadionu u Srbiji. Derbi između Metalca i Inđije je završen miroljubivim rezultatom (2:2). Analizu urađenog ili pak propuštrenog daje šef stručnog štaba inđijskog prvoligaša, Srđan Blagojević.

„Utakmica koju možemo da podelimo na dva dela, do isključenja i od isključenja Anđelkovića. Domaćin je krenuo agresivno, brzo smo to amortizovali i igru stavili pod kontrolu. Na vreme smo postigli gol za vođstvo i konstantno pretili da uvećamo prednost. Detalj u 32. minut preokreće tok utakmice i uvodi je u drugi smer. Greške su se nadovezale jedna na drugu i ostali smo i bez vođstva i bez jednog igrača. Strategija je morala da se menja, a najveći izazov je bio da sačuvamo psiholosku stabilnost zbog šoka usled iznenadnih okolnosti. Lukić je postigao sjajan gol,ali nismo dugo izdržali i na poluvreme se otislo sa 2:2. Najveći zadatak u pauzi je bio da ostanemo pribrani, da se skoncentrišemo na ono što sledi u drugom poluvremenu. Opredelili smo se na defanzivniju varijantu uz čekanje prilika u ofanzovnoj tranziciji. Odajem priznanje svim igračima koji su bili na terenu drugom poluvremenu, jer su odgovorili svim zahtevima uz maksimalan trud. Nije bilo lako, igrati skoro 60 minuta sa igračem manje protiv ekipe Metalca koja je u velikom naletu zbog prethodnih pobeda. Imali smo u pojedinim trenucima i srece, ali i izglednih prilika da možda i izađemo kao pobednici. Osećanja, što se tiče rezultata, su pomešana. S’obzirom na desavanja i okolnosti, na kraju možemo biti zadovoljni, uz neminovnu konstataciju da ostaje žal što je utakmica otišla neočekivano u drugi smer u trenucima kontrole igre. Nema puno prostora za razmisljanje. Prvi put, u razmaku od samo 3 dana stiže nova prepreka Radnički iz Kragujevca, koji je još jedna ekipa koja u poslednje vreme belezi odlične rezultate. Nema ni slobodnog dana, već danas smo opet na terenu“.

Još malo o velikom rivalu,

„Moram da se osvrnem i pohvalim sjajan fudbalski ambijent u Milanovcu i jako prijatan doček od strane domaćina. Pravo je zadovoljstvo biti učesnik utakmice koja se igra na ovakvom stadionu, na ovakvom terenu, uz fer i korektan odnos svih igrača na terenu. Metalcu i kolegi Stankoviću želim sve najbolje u nastavku sezone“.

Ta nova utakmica je već u sredu. Inđija, Gradski stadion, početak od 13 časova, a u goste zeleno belima stiže Radnički 1923 iz Kragujevca.