Zvezdin sjaj kraj Ibra

Poslednji meč 8. kola Prve lige za košarkašice predstavljao je derbi. Kraljevo se pokazalo poslednjih godina kao neugodan rival za „crveno-bele“, ali u ovoj utakmici otpor je trajao samo dvadeset minuta. „Malene“ su veći deo prvog poluvremena bile u vođstvu, ali su Beograđanke znale da u finišu prve i druge četvrtine dođu do minimalne prednosti. Gošće nije služio šut, ali su sve nadomestile odličnim skokom, pogotovo u napadu, zašta domaće nisu imale odgovor.

Nedovoljan otpor lideru - Brajana Vajs šutrira na koš C. zvezde

Ipak, pravi odnos kvaliteta vodeo se u trećoj četvrtini, u prva četiri minuta ovog perioda učenioce Dragana Vukovića napravile su seriju 15-0 i pitanje pobednika je bilo rešeno. Potpuno izgubljeno su delovale košarkašice Kraljeva u tim trenutcima, dok je protivnik na parketu radio šta je hteo. Poslednjih deset minuta prošlo je u laganom ritmu, u igru su ušle i košarkašice sa malom minutažom. Za Kraljevo je dobra stvar što se posle više od mesec dana pauze na parket vratila kapiten Tamara Bajić koja je odigrala poslednja četiri minuta ovog meča.

Veoma dobro prvo i očajno drugo poluvreme - detalj sa utakmice košarkašica Kraljeva i C. zvezde

ŽKK KRALjEVO – CRVENA ZVEZDA 65 – 85 (16-17, 17-19, 12-31, 20-18)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Kovačević, Petković, Milićević

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Prlja 15, Bajić, Vujačić 9, Vasović 6, Jovanović 3, Vajs 5, Stojičić 2, Vilkerson 14, Trišović 2, Fegin Star 9

CRVENA ZVEZDA: Naumčev 10, Čubra 2, Tešić 3, Topuzović 12, Bogićević 8, Zukanović 6, A. Katanić 7, I. Katanić 10, Dešić, Ristić, Bojović 8, Đorđević 19

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo