Sloboda prekinula uspešan niz kragujevačkog prvoligaša

Fudbaleri Radničkog 1923 prekinuli su niz od šest uzastopnih utakmica bez poraza na gostovanju užičkoj Slobodi u 16. kolu Prve lige Srbije. Užičani su slavili rezultatom 2:0 (1:0) i tako došli do važnih bodova u borbi za opstanak, dok su Kragujevčani i pored poraza ostali na sedmoj poziciji.

Domaćin je poveo u 35. minutu nakon što je Mihailović presekao pas Petrovića, a zatim uposlio Lazovića, koji je loptu poslao pored Raičevića u mrežu.

Radnički je u nastavku propustio par lepih prilika da dođe do izjednačenja. Najpre je Tomislav Todorović bio u dobroj poziciji da ugrozi golmana Slobode Jasmina Koča, ali je uputio isuviše mlak udarac.

Potom je u dva navrata pripretio i Ratković. Prvo je snažno šutirao iskosa sa desne strane pored gola, a zatim je pokušao i da lobuje Koča, međutim, lopta se nakon intervencije Gavrića odbila od prečke pravo u naručje čuvara mreže Slobode.

Mogao je u 72. minutu Mirić da prevari svog golmana nakon ubačene lopte od strane Tomislava Todorovića, ali je sreća još jednom bila saveznik Užičana.

Dva minuta kasnije domaći su duplirali prednost. Milan Ilić je izblokirao udarac Mihailovića, nakon čega se lopta se odbila do Rajkovića koji je pokušao da je glavom ubaci u mrežu. Raičević je uspeo da zakači loptu, ali je na njegovu nesreću ona opet došla kod igrača Slobode, ovoga puta do Obrenovića, koji nije imao težak zadatak da je prosledi u mrežu.

Do kraja utakmice beležimo još i mlak udarac Ratkovića nakon asistencije Tomislava Todorovića, kao i stopostotnu šansu za Jezdimirovića koju je osujetio golman Radničkog Lazar Raičević.

SLOBODA – RADNIČKI 1923  2:0 (1:0)

UŽICE
Stadion: Gradski
Gledalaca: 700
Sudija: Danilo Jerinić (Beograd)
Pomoćnici: Ivan Cvetković, Miroljub Petković (takođe iz Beograda)
Strelci: Lazović u 35. i Obrenović u 74. minutu
Žuti kartoni: Obrenović (Sloboda), T. Todorović, O. Ilić, Kovačević (Radnički 1923)

SLOBODA: Koč, Ovusu, Ilić, Mihailović (od 90+3 Starčević), Jezdmirović, Ristić, Lazović (od 57. Obrenović), Gavrić, Filipović, Rajković (od 90. Mitrović), Mirić.

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Aleksijević (od 46. Lukić), Kovačević, Markišić (od 61. O.Ilić), T. Todorović (od 85. Maksimović), Vujasin, Ratković.

Radnički 1923 je i pored poraza ostao na sedmoj poziciji sa 24 osvojena boda, tri manje u odnosu na šestoplasirani Metalac.

Priliku da poprave utisak Kragujevčani će imati u nedelju, 18. novembra kada će na svom „Čika Dači“ ugostiti čačanski Borac.