Ko ne postigne, primi gol!

Stadion kraj reke Moravice u Ivanjici je bio poprište prvoligaškog derbija.

Javor-Matis - Inđija, detalj, foto: Sportin

U toj utakmici Javor-Matis je ugostio ekipu Inđije. Meč koji je odlučivao koji će od ova dva tima posle 15.odigranih kola biti lider na tabeli. Posle devedeset minuta igre domaćin je bio taj koji je pobedio sa rezultatom 1: 0, a moglo je biti i drugačije.

Zeleno beli su bili taj tim koji je bio u globalu bolji rival, ali semafor govori drugačije. Mnoge prilike su viđene na ovom meču, ali će se o prilikama Lukića, Ivančevića, Bosančića dugo pričati u gostujućem taboru. Imao je i domaćin svojih šansi, ali je Preković bio vrlo raspoložen na golu gosta. Ipak i on je morao da kapitulira u 52'.

Bio je to korner sa desne strane napada Javora. Odlična lopta pada na mesto odakle je Inđija nedavno primila gol i u Čajetini. Lopta pada na sedam-osam metara od gola gosta, tu je najprisebniji Marko Kolaković koji glavom kuca loptu u mrežu, 1: 0.

U nastavku gosti pokušavaju da poravnaju rezultat, ali je Đogatović u par navrata bio odličan. Bio je to treći poraz Inđinčana, a drugi vezan na gostovanjima. Za Ivanjičane je to bila pobeda koja ih je ispela po prvi put u ovoj sezoni na prvo mesto.

Ivanjica. Stadion kraj Moravice, gledalaca oko 500. Sudija: Lazar Lukić, pomoćnici: Novak Novaković i Goran Bogićević, četvrti sudija: Andrija Stojanović. Delegat: Milan Lojanica. Strelac: Kolaković 52' - Javor. Žuti kartoni: Đerić 28', Milovanović 41' i Cvetković 90' - Javor-Matis, Bosančić 45' i Janjić 74' - Inđija.

Javor-Matis: Đogatović, Dolmagić (Amani 81'), Milovanović, Đerić, Marković (Cuckić 89'), Maričić (Cvetković 67'), Kolaković, Sević, Petković, Amanović, Cuckić

Inđija: Preković, Ciger (Bađi 79'), Bjeličić, Ivančević, Bosančić, Lukić, Ilić, Kiković (banjac 59'), Anđelković (Stoiljković 71'), Janjić, Rogač.